Najlepsi – drużyna, trener i zawodniczka

KWIETNIA, 2019

Nasz zespół zajął pierwsze miejsce w zasadniczej części sezonu 2018/2019 Energa Basket Ligi Kobiet. Maros Kovacik został wybrany przez swoich kolegów po fachu najlepszym trenerem rozgrywek w sezonie zasadniczym, a Temitope Fagbenle ci sami trenerzy uznali najbardziej wartościową zawodniczką (MVP).

.

W głosowaniu na najlepszego trenera szkoleniowcy wskazywali po trzy osoby, którym przyznawali od jednego do trzech punktów. Nasz Maros Kovacik uzbierał 23 punkty. Wyprzedził Stefana Svitka z Energi Toruń (19 punktów) oraz Tomasza Herkta z Artego Bydgoszcz (17 punktów).
Takie same zasady obowiązywały przy wyborze najbardziej wartościowej zawodniczki. Nasza Temi uzbierała 14 punktów. Punkt mniej przyznano Draganie Stanković (Artego Bydgoszcz) i Brianna Kiesel (Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin).
Gratulujemy naszemu trenerowi oraz środkowej.