Nadszedł czas euroligowego powrotu

8

STYCZNIA, 2019

W sobotę w pierwszym meczu na polskich parkietach nasze dziewczyny uległy w Bydgoszczy miejscowemu Artego. Jutro zagrają pierwszy w 2019 roku mecz w Eurolidze. Zmierzą się na wyjeździe z francuskim Bourges.

Bydgoska inauguracja nie wypaliła. Nasze dziewczyny musiały uznać wyższość rywalek. W środę czeka je jeszcze trudniejsze wyzwanie, bo zespół z Francji to nie tylko drużyna, która w przeszłości notowała spektakularne sukcesy w Eurolidze – Bourges jest trzykrotnym zwycięzcą tych rozgrywek, ale w tym sezonie dysponuje składem, który pozwala całkiem realnie myśleć o zdobywaniu szczytów. 

W pierwszym meczu obu ekip rozegranym w Polkowicach lepsze okazały się Francuzki.

Przekonał się o tym nasz zespół, który w pierwszy meczu Euroligi w sezonie 2018/2019 nie sprostał ekipie z Francji ulegając jej w swojej hali 56:73. Wówczas doskonałą partię rozegrała Marine Johannes, która rzuciła dla swojej drużyny 19 punktów. Ta zawodniczka notuje najlepsze statystyki punktowe w ekipie jutrzejszego rywala naszych dziewczyn. Średnio w meczu Euroligi rzuca 16 punktów. W dotychczasowych siedmiu meczach na europejskich parkietach Bourges wygrało pięć razy, przegrywając dwukrotnie, z zespołami z Pragi oraz Jekaterynburga. W tabeli grupy A ekipa z Francji ustępuje jedynie zespołom z Rosji oraz Czech. Na czwartym miejscu jest nasz zespół. Czy podobnie tabela będzie wyglądała po ósmej kolejce. Mamy nadzieję, że nie. Nie mamy nic przeciwko temu, by rywale zamienili się miejscami. Początek jutrzejszego meczu o 20.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Tak się tworzy historia. Pomarańczowe złotka po raz drugi z rzędu.

Przysłowiowe gryzienie parkietu przez 40 minut, efektowne akcje, zwroty wydarzeń przyprawiające o palpitację serca, niesamowity tumult i na koniec to co jest istotą sportowej rywalizacji – czyli zwycięstwo dające upragniony tytuł. Nasze dziewczyny wygrały dziś w Gorzowie Wielkpolskim 64:81 i tym samym po raz drugi z rzędu zdobyły tytuł mistrz Polski!

czytaj dalej

Jeden krok do raju

Jutro w Gorzowie Wielkopolskim trzeci mecz wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet. Jeśli nasze dziewczyny wygrają, obrona wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego stanie się faktem. Nad Wartę wybiera się spora grupa kibiców pomarańczowych.

czytaj dalej
Share This