Nadrabiamy zaległości

LISTOPADA, 2020

W zaległym meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Koszykarki CCC Polkowice zmierzą się z ekipą z Sosnowca. Początek spotkania w środę, 4 listopada o godzinie 19:00.

Do starcia z Zagłębiem polkowiczanki przystąpią z kompletem zwycięstw na ligowym liczniku. W ostatnią sobotę zespół trenera Karola Kowalewskiego po pełnym dramatyzmu starciu wygrał z Eneą AZS Poznań. W najbliższym spotkaniu nie mogą pozwolić sobie na błędy z poprzedniego meczu.

Zespół z Sosnowca ma na swoim koncie zwycięstwo i 3 porażki. Sezon podobnie jak CCC Polkowice rozpoczęli z opóźnieniem. Drużyna trenera Adama Kubaszczyka w ostatniej kolejce przegrała w Lublinie z miejscową Pszczółką 68:86. Icha ajlepiej punktującą zawodniczką jest Jessica January.  Amerykańska rozgrywająca zdobywa średnio 18,5 pkt. na mecz. W rankingu najlepszych strzelców zespołu po pietach depcze jej Brytyjka Sydney Wallace ze średnią 17,5 pkt. Szczególną uwagę podopieczne trenera Karola Kowalewskiego będą musiały zwrócić na Katerinę Vucković oraz Martynę Czyżewską.

Starcie z CTL Zagłębiem Sosnowiec będzie ostatnim przed przerwą reprezentacyjną. Do szerokiej kadry trener Maros Kovacik powołał Weronikę Gajdę, Weronikę Telengę, Julię Drop i Klaudię Gertchen. W sztabie reprezentacji nie może także zabraknąć Karola Kowalewskiego, który jest asystentem trenera kadry. Reprezentacja Polski mecze eliminacyjne do EuroBasketu rozegra w Turcji. W Stambule biało-czerwone zagrają kolejno z Białorusią (12 listopada) i Wielką Brytanią (14 listopada). Na zgrupowanie kadry Serbii powołanie otrzymała także Dragana Stanković.

Początek meczu CCC Polkowice z CTL Zagłębiem Sosnowiec w środę, 4 listopada o godzinie 19:00. W spotkaniu nie wystąpi Abigail Glomazic, która ze względów rodzinnych musiała wyjechać do Szwecji.

Transmisja meczu będzie dostępna za pośrednictwem telewizji TVCOM [LINK DO TRANSMISJI].