Na 20. kolejkę do Bydgoszczy

LUTEGO, 2021

Runda zasadnicza wkroczyła na ostatnią prostą. Przed play-off czekają nas jeszcze 3 spotkania i turniej Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Pierwsze z nich CCC Polkowice zagra w Bydgoszczy.

Po niespodziewanej porażce z DGT AZS Politechniką Gdańską Pomarańczowe chcą wrócić na ścieżkę zwycięstw. Okazja ku temu nadarzy się już w najbliższą sobotę w Bydgoszczy. W 20. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet rywalem polkowiczanek będzie KS Basket 25. W pierwszej rundzie drużyna trenera Karola Kowalewskiego wygrała w Polkowicach wysoko – 100:77.

Zespół z Bydgoszczy od kilku tygodni musi radzić sobie bez swojej liderki. Janeesa Desiree Jeffery musiała zakończyć sezon po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Najlepiej punktującą zawodniczką zespołu Piotra Kulpekszy jest Shante Evans, która zdobywa przeciętnie 16,3 pkt. W spotkaniu w Polkowicach nie grała Cierra Burdick, która dołączyła do bydgoskiego zespołu w grudniu. Amerykanka stała się ważnym ogniwem drużyny KS Basket 25. Dużym atutem drużyny jest doświadczenie Elżbiety Międzik i Julie McBride. Drużyna rywali polkowiczanek w zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Na mecz w Bydgoszczy do polkowickiego składu po przerwie spowodowanej kontuzją powróci Dragana Stanković. Niepewny jest natomiast występ Weroniki Telengi, która w ostatniej kolejce doznała urazu stawu skokowego.

Starcie w Bydgoszczy rozegrane zostanie w sobotę, 20 lutego o godzinie 14:00. Transmisję meczu przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).