Murowany faworyt do wygranej to nasze CCC

10

LUTEGO, 2019

Pierwszy mecz z Sunreef Yachts Politechniką Gdańską nasze dziewczyny wygrały u siebie 94:65. Nic nie wskazuje na to, by rewanż, który zostanie rozegrany na Wybrzeżu zakończył się podobnym wynikiem na korzyść mistrzyń Polski.

Beniaminek z Gdańska to jeden z outsiderów Energa Basket Ligi Kobiet. Spośród 15 rozegranych meczów wygrał zaledwie dwukrotnie i tylko najwięksi optymiści mogą realnie zakładać, że ten znikomy dorobek powiększy się o kolejną wygraną po meczu z naszymi dziewczynami. Tym bardziej, że polkowiczanki są rozdrażnione euroligową porażką we włoskim Schio.

Sunreef Yachts zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Niżej jest tylko AZS Enea Poznań. Nasze dziewczyny mają na koncie zaledwie dwie porażki w Energa Basket Lidze, a 13 razy kończyły swoje pojedynki zwycięsko. Polkowiczanki mają zbilansowany skład o znacząco większym potencjale od rywalek. Nic dziwnego, że to nasz zespół jest wskazywany jako murowany faworyt do wygranej i doprawdy trudno znaleźć jakiekolwiek racjonalne przesłanki ku temu, by obstawiać w starciu pomiędzy CCC a Sunreef Yachts inny wynik jak wysoka wygrana naszego zespołu.

W pierwszym meczu pomiędzy dzisiejszymi rywalami najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie naszych rywalek była Maegan Conwright, która rzuciła dla swojego zespołu 14 punktów. To jednocześnie najskuteczniejsza zawodniczka w ekipie z Wybrzeża. Z jej strony należy się spodziewać największego zagrożenia, ale realnie rzecz biorąc w meczu z ekipą z Gdańska nic złego naszym dziewczynom nie powinno się przydarzyć. Powinny natomiast dopisać do swojego dorobku dopisać komplet punktów. Początek dzisiejszego pojedynku o godzinie 17.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski — CCC Polkowice

Energa Basket Liga Kobiet

O jedno zwycięstwo bliżej do tytułu

Broniące wywalczonego przed rokiem mistrzostwa Polski podopieczne trenera Marosa Kovacika zrobiły dziś pierwszy krok na drodze ku złotym medalom. Polkowiczanki wygrały z InvestInTheWest Eneą Gorzów Wielkopolski 90:70 w meczu otwierającym finałowa rywalizację i w serii do trzech wygranych prowadzą 1:0. Mecz numer dwa jutro o 18.

czytaj dalej

Polkowicko-gorzowski klasyk w finale

Mecze pomiędzy naszymi dziewczynami a akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego są jednymi z bardziej pasjonujących i to niezależnie od tego na jakim etapie rozgrywek się odbywają. Aż ciarki przechodzą po plecach, gdy pomyślimy co będzie się działo, gdy zespoły staną po przeciwnych stronach parkietu w finale Energa Basket Ligi.

czytaj dalej
Share This