Murowany faworyt do wygranej to nasze CCC

LUTEGO, 2019

Pierwszy mecz z Sunreef Yachts Politechniką Gdańską nasze dziewczyny wygrały u siebie 94:65. Nic nie wskazuje na to, by rewanż, który zostanie rozegrany na Wybrzeżu zakończył się podobnym wynikiem na korzyść mistrzyń Polski.

Beniaminek z Gdańska to jeden z outsiderów Energa Basket Ligi Kobiet. Spośród 15 rozegranych meczów wygrał zaledwie dwukrotnie i tylko najwięksi optymiści mogą realnie zakładać, że ten znikomy dorobek powiększy się o kolejną wygraną po meczu z naszymi dziewczynami. Tym bardziej, że polkowiczanki są rozdrażnione euroligową porażką we włoskim Schio.

Sunreef Yachts zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Niżej jest tylko AZS Enea Poznań. Nasze dziewczyny mają na koncie zaledwie dwie porażki w Energa Basket Lidze, a 13 razy kończyły swoje pojedynki zwycięsko. Polkowiczanki mają zbilansowany skład o znacząco większym potencjale od rywalek. Nic dziwnego, że to nasz zespół jest wskazywany jako murowany faworyt do wygranej i doprawdy trudno znaleźć jakiekolwiek racjonalne przesłanki ku temu, by obstawiać w starciu pomiędzy CCC a Sunreef Yachts inny wynik jak wysoka wygrana naszego zespołu.

W pierwszym meczu pomiędzy dzisiejszymi rywalami najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie naszych rywalek była Maegan Conwright, która rzuciła dla swojego zespołu 14 punktów. To jednocześnie najskuteczniejsza zawodniczka w ekipie z Wybrzeża. Z jej strony należy się spodziewać największego zagrożenia, ale realnie rzecz biorąc w meczu z ekipą z Gdańska nic złego naszym dziewczynom nie powinno się przydarzyć. Powinny natomiast dopisać do swojego dorobku dopisać komplet punktów. Początek dzisiejszego pojedynku o godzinie 17.