MKS Polkowice liderem w sporcie gminy Polkowice!

LISTOPADA, 2019

Kolarstwo i koszykówka – dla tych dyscyplin bije Serce Zagłębia Miedziowego.

Miejski Klub Sportowy Polkowice w Wynikach Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży za 2019 rok,  opracowanych przez Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie z liczbą 47,85 punktów zajął pierwsze miejsce wśród klubów z terenu gminy Polkowice finansowanych ze środków publicznych. Na drugim miejscu uplasował się LKS Polkowice z liczbą 32 punktów, a KPC Polkowice z 25 punktami zamyka podium sportu młodzieżowego w gminie Polkowice.
Sekcja kolarstwa MKS Polkowice otrzymała 25 a koszykarska 22,85 punktów w zestawieniu Wyników Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2019 rok, który dostępny jest na stronie wyżej wymienionego Instytutu.

Cieszy nas to, że nasza praca ma przełożenie na wyniki młodych sportowców MKS-u. Nie są one naszym celem, ale efektem szkolenia, które możemy realizować dzięki publicznym środkom. Dzięki dotacji możemy zapewnić dzieciom i młodzieży optymalne warunki do uprawiania sportu i podnoszenia poziomu sportowego. Z pewnością osiągane wyniki działają motywująco i potwierdzają, że idziemy w dobrym kierunku – mówi Janusz Pytlak, koordynator i trener sekcji kolarstwa Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice.

– Jest to duży sukces klubu, którym pokazujemy, że nie marnujemy pieniędzy mieszkańców gminy Polkowice. Słowa uznania za codzienną pracę należą się trenerom oraz administracji, którzy pracują nad tym, aby dobrze wykorzystać każdą powierzoną złotówkę. Swoje podziękowania kierujemy do polkowickich szkół*, które udostępniają nam swoje obiekty, dzięki czemu mamy dobre warunki do rozwoju młodych sportowców. Cieszymy się, że zaufaniem obdarzają nas rodzice dzieci. Młodym sportowcom dziękujemy za ich codzienny wysiłek – wyniki rankingu podsumował Wiesław Kozdroń, Prezes Zarządu MKS Polkowice.

Za podium młodzieżowego sportu znalazł się KS Górnik Polkowice z sekcją boksu (10 punktów) i piłką nożną (9 punktów). Kolejne miejsca zajęła UKS Armia Polkowice z sekcją kickboxingu (17 punktów), karate tradycyjne KKT Polkowice-Lubin (7 punktów) oraz strzelectwo sportowe Stowarzyszenia Skorpion Polkowice (4 punkty).

Skąd to wiemy?

Ranking został stworzony przez Zespół Sportu Młodzieżowego, który funkcjonuje w ramach struktur organizacyjnych Instytutu Sportu w Warszawie. Jest instytutem badawczym, wyspecjalizowanym w prowadzeniu badań na rzecz sportu i utrzymującym długoletnią współpracę z wieloma polskimi związkami sportowymi m. in. w zakresie przygotowania zawodników do udziału we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Instytut Sportu współpracuje także z Ministerstwem Sportu i Turystyki w zakresie realizacji wielu zadań, w tym także Programu Szkolenia Młodzieży Uzdolnionej Sportowo (od 2009 r. prowadzi dla Ministerstwa Sportu i Turystyki zadanie dotyczące identyfikacji talentów sportowych) oraz projektów o charakterze naukowo-wdrożeniowym. Instytut Sportu zatrudnia kadrę naukowo-badawczą, doświadczonych trenerów o wysokich kwalifikacjach zawodowych i szkoleniowych oraz pracowników działu administracyjno-księgowego, wyspecjalizowanych w planowaniu, realizowaniu i rozliczaniu zadań ze środków publicznych. Kwalifikacje pracowników Instytutu Sportu dają gwarancję właściwej realizacji tego typu zadań.

* Miejski Klub Sportowy Polkowice korzysta z sal sportowych w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej 2, Szkole Podstawowej nr 3  (na ul. Ociosowej i kard. B. Kominka) oraz Szkoły Podstawowej nr 4.