Misja Bourges – niewykonana

9

STYCZNIA, 2019

Niestety wydłużamy serię porażek do czterech. Dziś we francuskim Bourges w pierwszym meczu Euroligi w 2019 roku nasze dziewczyny grały bardzo dobrze tylko do przerwy. Potem na parkiecie dominowały gospodynie, które ostatecznie wygrały 76:65.

Polkowiczanki niezbyt udane zainaugurowały rok 2019. W Bydgoszczy uległy Artego i była to trzecia porażka z rzędu. Nic dziwnego, że do urokliwego Bourges „pomarańczowe” udały się w jednym celu – po wygraną. Znalazły czas na zwiedzenie pełnego uroczych zaułków i robiących ogromne wrażenie, klimatycznych kamieniczek. To pozwoliło im na wyciszenie i skupienie się na misji, którą miały do wykonania. W mecz polkowiczanki weszły z impetem. Po 10 minutach prowadziły sześcioma punktami (11:17). Potem rywalki szybko odrobiły straty i wyszły nawet na prowadzenie. Tylko na chwilę, bo polkowiczanki równie szybko się otrząsnęły i zaczęły dobrze bronić, a w ataku rozgrywały akcje, których rywalki nie potrafiły powstrzymać. Podopieczne trenera Marosa Kovacika rządziły w strefie podkoszowej. Wyśmienicie spisywały się również na obwodzie.

W Bourges było sporo walki, ale niestety ulegliśmy zespołowi z Francji po raz drugi.

Niestety po zmianie ujrzeliśmy zupełnie inne oblicze obu drużyn. Gospodynie zaczęły spisywać się wyśmienicie, a nasze dziewczyny wręcz przeciwnie. Sprawnie funkcjonujący dotychczas mechanizm zaczął zgrzytać. Polkowiczanki nie radziły sobie w defensywie i nie były tak skuteczne jak wcześniej w ataku. Pod koszem rządziła Marine Johannes, której pomarańczowe nie potrafiły powstrzymać, a z obwodu kąsała nasz zespół znana z występów na polskich parkietach Cristina Ouvina. Sześć minut przed końcem Bourges doprowadziło do remisu po 59, a potem już do końca dominowało na parkiecie. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Francji 76:65 i tym samym szanse naszych dziewczyn na zajęcie trzeciego miejsca w grupie zmalały niemal do zera. Dzisiejsza porażka była czwartą z rzędu poniesioną przez nasz zespół. Mamy nadzieję, że w najbliższym pojedynku ligowym przełamiemy złą passę i wrócimy na zwycięską ścieżkę.

Bourges Basket – CCC Polkowice 76:65
(11:17, 20:22, 22:17, 24:9)

Bourges: Jahannes 25, Ouvina 20, Chartereau 14, Godin 6, Raincock-Ekunwe 4, Michel 3, Sharp 2, Plouffe 2, Berkani 0.

CCC: Fagbenle 18, Hayes 12, Leedham 10, Kaltsidou 9, Thomas 9, Gajda 5, Kizer 2, Kaczmarczyk 0, Puss 0.