Misja Bourges – niewykonana

9

STYCZNIA, 2019

Niestety wydłużamy serię porażek do czterech. Dziś we francuskim Bourges w pierwszym meczu Euroligi w 2019 roku nasze dziewczyny grały bardzo dobrze tylko do przerwy. Potem na parkiecie dominowały gospodynie, które ostatecznie wygrały 76:65.

Polkowiczanki niezbyt udane zainaugurowały rok 2019. W Bydgoszczy uległy Artego i była to trzecia porażka z rzędu. Nic dziwnego, że do urokliwego Bourges „pomarańczowe” udały się w jednym celu – po wygraną. Znalazły czas na zwiedzenie pełnego uroczych zaułków i robiących ogromne wrażenie, klimatycznych kamieniczek. To pozwoliło im na wyciszenie i skupienie się na misji, którą miały do wykonania. W mecz polkowiczanki weszły z impetem. Po 10 minutach prowadziły sześcioma punktami (11:17). Potem rywalki szybko odrobiły straty i wyszły nawet na prowadzenie. Tylko na chwilę, bo polkowiczanki równie szybko się otrząsnęły i zaczęły dobrze bronić, a w ataku rozgrywały akcje, których rywalki nie potrafiły powstrzymać. Podopieczne trenera Marosa Kovacika rządziły w strefie podkoszowej. Wyśmienicie spisywały się również na obwodzie.

W Bourges było sporo walki, ale niestety ulegliśmy zespołowi z Francji po raz drugi.

Niestety po zmianie ujrzeliśmy zupełnie inne oblicze obu drużyn. Gospodynie zaczęły spisywać się wyśmienicie, a nasze dziewczyny wręcz przeciwnie. Sprawnie funkcjonujący dotychczas mechanizm zaczął zgrzytać. Polkowiczanki nie radziły sobie w defensywie i nie były tak skuteczne jak wcześniej w ataku. Pod koszem rządziła Marine Johannes, której pomarańczowe nie potrafiły powstrzymać, a z obwodu kąsała nasz zespół znana z występów na polskich parkietach Cristina Ouvina. Sześć minut przed końcem Bourges doprowadziło do remisu po 59, a potem już do końca dominowało na parkiecie. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Francji 76:65 i tym samym szanse naszych dziewczyn na zajęcie trzeciego miejsca w grupie zmalały niemal do zera. Dzisiejsza porażka była czwartą z rzędu poniesioną przez nasz zespół. Mamy nadzieję, że w najbliższym pojedynku ligowym przełamiemy złą passę i wrócimy na zwycięską ścieżkę.

Bourges Basket – CCC Polkowice 76:65
(11:17, 20:22, 22:17, 24:9)

Bourges: Jahannes 25, Ouvina 20, Chartereau 14, Godin 6, Raincock-Ekunwe 4, Michel 3, Sharp 2, Plouffe 2, Berkani 0.

CCC: Fagbenle 18, Hayes 12, Leedham 10, Kaltsidou 9, Thomas 9, Gajda 5, Kizer 2, Kaczmarczyk 0, Puss 0.

NAJBLIŻSZY MECZ:

Tak się tworzy historia. Pomarańczowe złotka po raz drugi z rzędu.

Przysłowiowe gryzienie parkietu przez 40 minut, efektowne akcje, zwroty wydarzeń przyprawiające o palpitację serca, niesamowity tumult i na koniec to co jest istotą sportowej rywalizacji – czyli zwycięstwo dające upragniony tytuł. Nasze dziewczyny wygrały dziś w Gorzowie Wielkpolskim 64:81 i tym samym po raz drugi z rzędu zdobyły tytuł mistrz Polski!

czytaj dalej

Jeden krok do raju

Jutro w Gorzowie Wielkopolskim trzeci mecz wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet. Jeśli nasze dziewczyny wygrają, obrona wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego stanie się faktem. Nad Wartę wybiera się spora grupa kibiców pomarańczowych.