Mecz z Artego wieńczy sezon zasadniczy

MARCA, 2019

Jutro o 19.10 nasze dziewczyny zagrają z Artego Bydgoszcz. Będzie to ostatni pojedynek sezonu zasadniczego. Niezależnie od wyniku polkowiczanki zajmą pierwsze miejsce w tabeli i w pierwszej rundzie play-off zagrają z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Artego nie zna jeszcze rywala w pierwszej rundzie, bo nie wiadomo, które miejsce zajmie po zasadniczej części sezonu. Przed jutrzejszą kolejką bydgoszczanki są na trzecim miejscu i mają tyle samo punktów – 41, co druga Energa, która w ostatniej kolejce gra z wrocławską Ślęzą. Artego może awansować na drugą pozycję spychając na trzecią Energę tylko w przypadku zwycięstwa w meczu z naszymi dziewczynami przy jednoczesnej porażce torunianek. Każde inne rozwiązanie oznacza pozostanie na trzeciej pozycji..

W obecnym sezonie polkowiczanki mierzyły się już z Artego dwukrotnie. Za każdym razem w Bydgoszczy. 6 stycznia w meczu ligowym gospodynie pokonały polkowiczanki po zaciętej rywalizacji 72:68, a największy udział w tym triumfie miały Agnieszka Szott-Hejmej oraz Ziomara Morrison, które rzuciły odpowiednio – 16 oraz 15 punktów.
Niespełna dwa tygodnie później polkowiczanki wzięły rewanż na rywalkach i w półfinale Suzuki Pucharu Polski rozgrywanego w Bydgoszczy rozgromiły Artego 78:45. Ten mecz zaczął się od efektownego fragmentu, który nasze dziewczyny wygrały 13:0.

W bezpośrednich pojedynkach jest więc remis 1:1. Po jutrzejszym meczu, któryś z zespołów wyjdzie na prowadzenie w tej rywalizacji. My oczywiście mamy nadzieję, że to będą nasze dziewczyny. Co prawda wygrana nic nie zmieni w naszej sytuacji przed play-off, ale na pewno lepiej rozpoczynać najważniejszą część sezonu mając w głowie wygraną w ostatnim meczu. To ważne dla psychiki i nastawienia przed najważniejszymi meczami sezonu.
Jutro o 19.10 gramy z Artego. Wszystkich fanów prosimy o głośny doping.
Z Waszym wsparcie będzie łatwiej o wygraną.

.