Maros Kovacik trenerem kadry!

sierpnia, 2019

Maros Kovacik otrzymał nominację na głównego trenera reprezentacji Polski koszykarek.

Maros Kovacik dwa razy z rzędu zaprowadził CCC Polkowice do mistrzostwa Polski i raz do brązowego medalu, a teraz stanie przed ogromnym wyzwaniem prowadzenia kadry narodowej.

– Jestem dumny z tego, że zostałem wybrany trenerem reprezentacji Polski kobiet i zapewniam, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby drużyna narodowa godnie prezentowała się na arenie międzynarodowej. Oczywiście chciałbym podziękować Polskiemu Związkowi Koszykówki za zaufanie jakim mnie obdarzono. Wierzę w to, że wspólnie stworzymy reprezentację z wielką energią, która z z dumą i radością reprezentować będzie swój kraj po otrzymaniu nominacji mówił trener Kovacik.

Obowiązki selekcjonera kadry Maros Kovacik będzie dzielił z prowadzeniem polkowickiej drużyny. Pierwszy mecz pod dowództwem nowego trenera biało-czerwone rozegrają w listopadzie w ramach eliminacji do EuroBasketu 2021. Rywalkami Polek podczas okienka 10-18 listopada będą Brytyjki oraz Białorusinki.

AR