Mamy komplet punktów, Pszczółka pokonana

24

LUTEGO, 2019

Efektowny powrót naszych dziewczyn do rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. W Lublinie podopieczne trenera Marosa Kovacika pewnie i wysoko pokonały miejscową Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS. Gospodynie uległy polkowiczankom 55:85.

Dzisiejszy rywal polkowiczanek ostatnio dość niespodziewanie pokonał bydgoskie Artego. I to na wyjeździe. To jednak nie zmieniło faktu, że to polkowiczanki były faworytem. Na początku mecz był wyrównany.

Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego wysoko postawiły naszym mistrzyniom Polski poprzeczkę. Oba zespoły grały na zbliżonej skuteczności, a wynik oscylował wokół remisu. Początkowo pomarańczowe miały trochę problemów na rozegraniu, ale w miarę upływu czasu poszczególne tryby w polkowickiej maszynie zaczynały funkcjonować coraz sprawniej. Pod koszem coraz lepiej radziła sobie Temi Fagbenle, a z obwodu regularnie kosz gospodyń dziurawiły Tiffany Hayes oraz Jasmine Thomas. Przewaga naszych mistrzyń systematycznie rosła. Lublinianki starały się odmienić bieg wydarzeń, ale nie miały zbyt wielu argumentów. Presja naszych dziewczyn wymuszała błędy gospodyń.

Do przerwy Pszczółka jakoś się trzymała, ale po zmianie stron nie potrafiły już dotrzymać kroku naszym mistrzyniom. Trzecią kwartę polkowiczanki wygrały aż 34:11 i właściwie rozstrzygnęły losy meczu. W ostatniej odsłonie dzisiejszego pojedynku polkowiczanki spokojnie kontrolowały przebieg gry i ostatecznie bez żadnych problemów pokonały rywalki róznicą aż 30 punktów.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 55:85
(17:18, 10:16, 11:34, 17:17)

Pszczółka: Rymarenko 22, Butulija 10, Adamowicz 5, Cebulska 5, Szajtauer 4, Vrancić 4,Greene 3, Poleszak 2, Grygiel 0, Datsko 0, Mistygacz 0.

 

CCC: Hayes 18, Kizer 16, Fagbenle 16, Thomas 11, Leedham 10, Tyszkiewicz 5, Gajda 4, Owczarzak 3, Puss 2, Kaltsidou 0.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski — CCC Polkowice

Energa Basket Liga Kobiet

O jedno zwycięstwo bliżej do tytułu

Broniące wywalczonego przed rokiem mistrzostwa Polski podopieczne trenera Marosa Kovacika zrobiły dziś pierwszy krok na drodze ku złotym medalom. Polkowiczanki wygrały z InvestInTheWest Eneą Gorzów Wielkopolski 90:70 w meczu otwierającym finałowa rywalizację i w serii do trzech wygranych prowadzą 1:0. Mecz numer dwa jutro o 18.

czytaj dalej

Polkowicko-gorzowski klasyk w finale

Mecze pomiędzy naszymi dziewczynami a akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego są jednymi z bardziej pasjonujących i to niezależnie od tego na jakim etapie rozgrywek się odbywają. Aż ciarki przechodzą po plecach, gdy pomyślimy co będzie się działo, gdy zespoły staną po przeciwnych stronach parkietu w finale Energa Basket Ligi.

czytaj dalej
Share This