Ligowy falstart

15

PAŹDZIERNIKA, 2022

Od porażki w Gdyni BC Polkowice rozpoczęło rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet.

Podopieczne trenerki Jeleny Skerović chciały zrewanżować się za przegraną w Superpucharze Polski Kobiet i ta sztuka im się udała. Spotkanie w Trójmieście nie należało do przyjemnych dla oka. Oba zespoły miały słabą skuteczność, grały falami i często popełniały błędy, czego efektem był niski wynik.

Scenariusz spotkania 2. kolejki był dynamiczny. Lepsze otwarcie zanotowały zawodniczki trenera Karola Kowalewskiego. Od pierwszego gwizdka wiodącą rolę w ekipie Pomarańczowych przejęła Weronika Telenga. Podkoszowa mistrzyń Polski w całym spotkaniu zdobyła 22 punkty i dołożyła 14 zbiórek. Druga odsłona przyniosła załamanie gry i skuteczności Pomarańczowych, a gospodynie wykorzystały nadarzającą się okazję do zbudowania przewagi. Po dwudziestu minutach gry Arka prowadziła 33:18.

Po zmianie stron los meczu ponownie się odwrócił. Koszykarki odrobiły straty i przed czwartą kwartą prowadziły 43:40. Kluczowa dla losów spotkania okazała się końcówka, w której to skuteczniejsze okazały się zawodniczki z Gdyni. BC Polkowice przegrało na wyjeździe z VBW Arką 50:53. W meczu nie zagrała Stephanie Mavunga, która na jednym z przedmeczowych treningów doznała urazu nosa.

Okazja do pierwszego ligowego zwycięstwa nadarzy się już w środę. 19 października o 18:00 mistrzynie Polski zmierzą się w Polkowicach z MKS Pruszków.

VBW Arka Gdynia – BC Polkowice 53:50 (11:16, 22:2, 7:25, 13:7)

VBW Arka Gdynia: Haley Górecki 16, Marissa Kastanek 11, Jassmine Thomas 6, Julia Niemowiejska 5, Kamila Borkowska 5, Kristina Higgins 4, Magdalena Szymkiewicz 3, Nathalie Fontaine 3.

BC Polkowice: Weronika Telenga 22 (14 zbiórek), Yvonne Turner 9, Klaudia Gertchen 6, Bożena Puter 6, Artemis Spanou 5 (12 zbiórek), Weronika Gajda 2.