27

LUTEGO, 2024

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu między liderem tabeli z Polkowic oraz zamykającą stawkę drużyną z Torunia lepsze okazały się Pomarańczowe!

Zawodniczki KGHM CZ Polkowice zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim znakomitej pierwszej kwarcie. Polkowiczanki zwyciężyły w pierwszych 10 minutach 29:16 i tej kilkupunktowej przewagi już nie oddały. Chociaż kolejne trzy kwarty przyniosły więcej wyrównanej gry, wygrana Pomarańczowych nigdy nie była zagrożona. Mecz zakończył się wynikiem 85:69. Rywalizacja przenosi się do Torunia, gdzie czwartkowe spotkanie zdecyduje o tym czy wicemistrzynie Polski awansują do półfinału, czy może drużyna z Torunia zdoła zaskoczyć i przedłużyć swój sezon.

KGHM BC Polkowice – Energa Polski Cukier Toruń 85:69 (29:16, 16:14, 22:23, 18:16)

KGHM BC Polkowice (85): Brianna Fraser 18, Liliana Banaszak 13 (11 zb.), Klaudia Gertchen 12 (3×3 pkt.), Zala Friskovec 10, Julia Piestrzyńska 10, Dragana Stanković 8, Emilia Kośla 6, Weronika Gajda 5 (12 as.), Zuzanna Kulińska 3.

Energa Polski Cukier Toruń (69): Keishana Washington 24, Angelika Stankiewicz 12, La Mama Kapinga Maweja 12 (11 zb.), Asia Strong 11, Jowita Ossowska 6, Wiktoria Sobiech 2, Zuzanna Urban 2.