Kolejne wyzwanie przed naszymi mistrzyniami. Tym razem Wisła.

MARCA, 2019

Po wygranej w derbach Dolnego Śląska nasze dziewczyny czeka kolejne trudne zadanie. Jutro w Krakowie zagrają z najbardziej utytułowanym polskim klubem – Wisłą Can-Pack. Z pięknego grodu Kraka polkowiczanki także zamierzają przywieźć komplet punktów.

W końcówce sezonu zasadniczego podopiecznym trenera Marosa Kovacika przychodzi mierzyć się z mocnymi rywalami. Za nami mecze z drużynami z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wrocławia, oba zakończone zwycięstwem. Przed nami boje z krakowiankami oraz bydgoszczankami.
Wisła przez lata przyzwyczajona do kolekcjonowania tytułów mistrzowskich spisuje się ostatnio poniżej oczekiwań. Poprzedni sezon zakończyła poza podium, a i w obecnym nie idzie jej najlepiej. Zajmuje dopiero siódme miejsce i ma na koncie 14 wygranych meczów oraz siedem porażek.

Z naszymi dziewczynami wielokrotne mistrzynie Polski po raz pierwszy mierzyły się 15 grudnia ubiegłego roku. W Polkowicach nasze dziewczyny wygrały 82:70, a o końcowym sukcesie zdecydowała ostatnia kwarta wygrana przez CCC 28:17. Jutro w Krakowie wiślaczki postarają się o rewanż.
W hali przy ulicy Reymonta 22 każdemu gra się trudno, ale nasz zespół jest ostatnio w dobrej dyspozycji i nie ma żadnych podstaw, by obawiał się tego meczu.
Początek jutrzejszego pojedynku o 18.10.