WRZEŚNIA, 2023

KGHM BC Polkowice!

Mamy niebywały zaszczyt i przyjemność ogłosić, że począwszy od sezonu 2023/24, sponsorem strategicznym Pomarańczowych zostaje KGHM Polska Miedź S.A..

Współpraca z marką, której serce bije tak blisko naszych domów, a która jednocześnie cieszy się takim uznaniem w kraju i na świecie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Niezmiernie cieszy nas, że rywalizując z najlepszymi klubami kraju i Europy będziemy mogli reprezentować partnera tak istotnego dla tożsamości zagłębia miedziowego.

Fot.: e-legnickie.pl

Partnerstwo MKSu Polkowice oraz miedziowego giganta jakim jest KGHM ma dla nas szczególne znaczenie nie tylko ze względu na bliskość regionalną, ale też tożsamościową. Wartości jakie wyznaje nasz sponsor to bezpieczeństwo, współdziałanie, odpowiedzialność, zorientowanie na wyniki i odwaga. Wartości te mają zastosowanie nie tylko w globalnym biznesie, ale również w zawodowej, drużynowej rywalizacji sportowej.

Fot.: KGHM Polska Miedź S.A.

Nawiązanie współpracy jest owocem żmudnej pracy włodarzy MKSu Polkowice. Podpisy złożone przez prezesa zarządu Ireneusza Mirskiego oraz członka zarządu Janusza Pytlaka są nagrodą za ambicję i wiarę, którymi zapracowali sobie na zaufanie prezesów zarządu KGHM Polska Miedź S.A., Tomasza Zdzikota oraz Marka Świdra.

Koszykówka jest szczególnie bliska prezesowi Świdrowi. Jego koszykarską przeszłość przywoływał na konferencji prezes Zdzikot;
„Mieliśmy okazję być na jednym z meczów, zresztą Marek Świder jest znawcą koszykówki, ma za sobą karierę zawodniczą. Od początku zwracał uwagę, że osiągnięcia Klubu są ponadstandardowe (…)”.
Uznanie w oczach prezesa Świdra, rodowitego polkowiczanina, wiele dla nas znaczy.

Fot.: e-legnickie.pl

Fakt, iż MKS Polkowice, klub z niewielkiej miejscowości, stał się silną i rozpoznawalną marką na arenie międzynarodowej, jest dla nas powodem do dumy i źródłem nieustannej inspiracji. Tym bardziej ekscytuje nas perspektywa wieloletniej współpracy z miedziowym gigantem, współzarządzanym przez człowieka z podobną historią; z krwi i kości polkowiczanina którego kariera korzenie ma w kopalnianym szybie. Górnicza brać nie jest mu obca; świetnie zna trudy i wyzwania wiążące się z pracą w kopalni. MKS szczyci się tym, że część kibiców Pomarańczowych to właśnie górnicy. Klub który wyrósł z takiej społeczności szczyci się tym, że na parkiecie może reprezentować te same wartości, które wyznają polkowiczanie.

Fot.: KGHM Polska Miedź S.A.