12

MARCA, 2024

W pierwszym meczu wielkiego finału KGHM BC Polkowice pokonuje zespół PolskaStrefaInwestycji ENEA AJP Gorzów Wielkopolski 99:88
(28:15 | 28:26 | 22:32 | 21:15)

Po raz drugi z rzędu zebrani w polkowickiej hali kibice byli świadkami znakomitego koszykarskiego widowiska. W pierwszym spotkaniu wielkiego finału zawodniczki KGHM BC Polkowice pokonały drużynę PSI Eneę AJP Gorzów Wielkopolski 99:88. Pomarańczowe otworzyły mecze serią 7:0, od pierwszych minut dyktując warunki. Na przestrzeni dwóch kwart powoli acz konsekwentnie powiększały przewagę.

Los odwrócił się w trzecich dziesięciu minutach. Przewaga wicemistrzyń Polski sięgała już blisko 20 punktów, kiedy seria błędów pozwoliła wrócić do gry Gorzowiankom. Te nie zmarnowały okazji i na kilka chwil przed końcem trzeciej kwarty odrobiły straty i wyszły nawet na jednopunktowe prowadzenie. Dobre decyzje w końcówce 3 kwarty pozwoliły Pomarańczowym odzyskać prowadzenie.

Czwarta kwarta to ponownie dominacja Polkowiczanek. Te za sprawą rzutów z dystansu zbudowały około dziesięciopunktową przewagę, której nie oddały już do końca.

Od złota dzieli Polkowiczanki jedno zwycięstwo. Szansa na zamknięcie serii, a dla Gorzowianek przedłużenia walki o mistrzowski tytuł, już w czwartek o godz. 17:00 w Arenie Gorzów.