SIERPNIA, 2023

Karol Kowalewski zostaje z nami!

Zatrzymanie trenera kalibru szkoleniowca reprezentacji Polski jest dla nas powodem do radości i dumy.

Karol Kowalewski trafił do MKSu Polkowice w sezonie 2017/18, aby przez trzy sezony pracować u boku Marosa Kovacika. Gdy w sezonie 2020/21 objął rolę pierwszego szkoleniowca, na sukcesy nie kazał długo czekać. Już w debiucie wywalczył srebro Mistrzostw Polski, dopiero w piątym meczu ulegając bardzo faworyzowanemu zespołowi z Gdyni. Sezon 2021/22 przyniósł absolutną dominację w Basket Lidze Kobiet owocującą Superpucharem, Pucharem oraz Mistrzostwem Polski.

Fot.: Artur Starczewski

Sezon 2022/23 to nie tylko znakomity sezon na polskich parkietach, ale również fenomenalny występ w Eurolidze. Zwycięstwa z takimi zespołami jak Fenerbahce, ZVVZ USK Praga, Valencia BC czy Tango Bourges Basket musiały ściągnąć spojrzenia fanów basketu już nie tylko w Polsce, ale i w Europie i na świecie. Pierwszą rundę FIBA Euroleague Women zespół trenera Kowalewskiego skończył na pozycji samodzielnego lidera. Z koszykarskiego tronu strąciła go dopiero plaga kontuzji. Ostatecznie zespół zamknął sezon z Superpucharem, Pucharem oraz srebrem Mistrzostw Polski.

Fot.: Artur Starczewski

Sukcesy z drużynami z europejskiego topu są dowodem znakomitego warsztatu trenera Kowalewskiego. Szkoleniowiec Pomarańczowych dba o to, aby zespół był znakomicie przygotowany do każdego meczu. Zawodniczki oraz sztab chwalą sobie również dobrą atmosferę, o którą dba zawsze skory do żartów szkoleniowiec.

Fot.: Sebastian Stankiewicz