Karol Kowalewski i Wojciech Eljasz-Radzikowski trenerami reprezentacji Polski!

MAJA, 2023

W piątkowy wieczór Polski Związek Koszykówki ogłosił, że nowym trenerem reprezentacji Polski kobiet będzie świetnie Wam znany Karol Kowalewski. Do sztabu dołączy również Wojciech Eljasz-Radzikowski. Jesteśmy niezwykle dumni, że potencjał i kompetencje sztabu BC Polkowice cieszą się tak rosnącym uznaniem.

Karol Kowalewski do MKSu Polkowice dołączył w sezonie 2017/2018. Przez trzy lata pełnił funkcję asystenta trenera, pracując głównie u boku Marosa Kovacika, ale również Georgiosa Dikaioulakosa. Już w pierwszym roku pracy trener Kowalewski miał okazję zadebiutować w roli pierwszego trenera. Po tym, jak w wyniku niezadowalających wyników Klub rozstał się z Grekiem, Kowalewski przejął stery w zespole. Jego praca przyniosła błyskawiczne efekty. Zespół odniósł dwa niezwykle ważne zwycięstwa: przeciwko Castors Braine w Eurolidze oraz Artego Bydgoszcz w EBLK.

Na stałe posadę pierwszego trenera Karol Kowalewski objął latem 2020r. Wtedy też do sztabu dołączył Wojciech Eljasz-Radzikowski. Na sukcesy tego młodego duetu trenerskiego nie trzeba było długo czekać. Już w pierwszym roku ich pracy zespół zdobył wicemistrzostwo Polski, dopiero w piątym meczu ulegając faworyzowanemu zespołowi z Gdyni. Kolejne dwa lata przyniosły następne spektakularne sukcesy: świetne występy w Eurolidze i EuroCup, dwukrotne zwycięstwo w SuperPucharze i Pucharze Polski, złoto oraz srebro Mistrzostw Polski.

Karolowi i Wojtkowi z całego serca gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!