Kamile Nacickaite dołączy do CCC Polkowice

LISTOPADA, 2020

Reprezentantka Litwy wkrótce dołączy do pomarańczowej, polkowickiej rodziny.

Kamile Nacickaite w swoim koszykarskim CV ma występy między innymi w Dynamo Moskwa i Adana ASKI  oraz w rozgrywkach międzynarodowych. W ostatnim sezonie Litwinka grała dla hiszpańskiego Mann Filter Zaragoza. Poczynania nowej skrzydłowej CCC Polkowice mogliśmy śledzić w ostatniej serii spotkań eliminacji do EuroBasketu. W Stambule zagrała przeciwko Turcji i Serbii. Na parkiecie spotkała się wtedy z nową koleżanką z drużyny – Draganą Stanković.

Znam klub z Polkowic i cieszę się, że właśnie tutaj zagram. Będzie to dla mnie ciekawe i nowe doświadczenie, ponieważ jeszcze nie grałam w polskiej lidze – mówiła Kamile Nacickaite po podpisaniu kontraktu.

Nowa zawodniczka CCC Polkowice pochodzi z litewskiego Szawle, mierzy 181 cm i może występować na pozycji 3 i 2. W Polkowicach zagra z numerem 6.

Cieszymy się, że tak szybko udało nam się zakontraktować wysokiej klasy gracza. Kamile jest w dobrej formie, bardzo dobrze przepracowała czas od początku sezonu. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej wprowadzić ją do drużyny. Przed nami bardzo ważne i trudne mecze z bezpośrednimi rywalami w tabeli, więc nie będziemy mieli wiele czasu na aklimatyzację. Kamile pasuje do naszej koncepcji drużyny i mamy nadzieję, że szybko wchłonie nasz system gry – o swojej nowej podopiecznej mówił trener Karol Kowalewski.

Klub dopełnia ostatnich formalności, aby Kamile Nacickaite mogła jak najszybciej pojawić się na parkiecie w Polkowicach.