Jaczyków zdobyty!

SIERPNIA, 2020

Szymon Bęben zwyciężył, a Natalia Pielech zajęła trzecie miejsce w wyścigu O Puchar Wójta Gminy Czarny Bór – Szukamy Następców Naszych Olimpijczyków. Pozostali podopieczni MKS Polkowice także zanotowali bardzo udany występ.

W Jaczykowie kolarska młodzież MKS Polkowice ścigała się w niedzielę, 2 września. Wyścig zaliczany jest do Kalendarza Sportowego DZKol, a punkty zdobyte podczas rywalizacji zasiliły ich pulę w challenge’u związku. Start polkowiczanie mogą uznać za bardzo udany. W  kategorii młodzik zwyciężył Szymon Bęben, a w młodziczkach Natalia Pielech zajęła trzecie miejsce. Ponadto w pierwszej dziesiątce zameldowali się także Kacper Grudzień na ósmej pozycji i Jakub Kielin na dziesiątej. Nikola Teodoridis uplasowała się na czwartym miejscu.

Zawody w Jaczkowie rozegrano na pętli o długości 3700 m. Jako pierwsi na trasę wyruszyli młodzicy, którzy mieli do pokonania 5 okrążeń. Zawodnicy MKS Polkowice byli bardzo aktywni od samego startu. Cele naszych kolarzy było zwycięstwo. Hubert Demianowski, Kacper Grudzień i Jakub Kielin mocno pracowali, aby ich kolega z drużyny, Szymon Bęben miał jak najlepszą pozycję wyjściową na finiszu. – Cieszę się, że udało mi się wykorzystać pracę drużyny i odwdzięczyć zwycięstwem w wyścigu – mówił szczęśliwy na mecie Szymon.

Po młodzikach na trasę wyruszyły młodziczki, które podobnie jak chłopcy do pokonania miały dystans 5 okrążeń po 3700 m. Mimo licznych ataków na metę wyścigu dojechał cały peleton, z którego na trzecim miejscu finiszowała Natalia Pielech.

W końcówce wyścigu popełniłam błąd, ale szczęście dopisało i udało mi się zająć miejsce na trzecim stopniu podium – skomentowała Natalia. Tuż za nią, na metę wjechała koleżanka klubowa, Nikola Teodoridis.

Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Był to bardzo udany wyścig w ich wykonaniu. Dobrze spisały się dziewczynki, mimo kilku błędów,  jak i chłopcy rozprowadzając Szymona. Każdy start dla nich to kolejne doświadczenie, które pozwoli stać się lepszymi kolarzami – powiedział trener Janusz Pytlak.

Już w kolejny weekend zawodnicy MKS Polkowice wezmą udział w wyścigach rozgrywanych w Wałbrzychu i Świebodzicach.