Hit w Bydgoszczy

4

STYCZNIA, 2019

W niedzielę nasze dziewczyny rozegrają pierwszy mecz w 2019 roku. W Bydgoszczy zagrają z miejscowym Artego. Będzie to absolutny hit kolejki. Zmierzą się bowiem aktualny mistrz i wicemistrz Polski.

Końcówkę ubiegłego roku polkowiczanki miały niezbyt udaną. Dwa pojedynki zakończyły się ich przegraną. W nowy rok polkowiczanki będą chciały wejść zwycięsko, ale zadanie czeka je wyjątkowo trudne, bo Artego to rywal wymagający.

Postawa Tiffany Hayes może się okazać kluczowa dla losów pojedynku w Bydgoszczy

Podopieczne doświadczonego Tomasza Herkta zajmują w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet trzecie miejsce i w 11 rozegranych meczach odniosły dziewięć zwycięstw. Pod koniec ubiegłego roku Artego pokonało między innymi Ślęzę Wrocław 67:63. Ekipa z Bydgoszczy swoją grę opiera na bardzo solidnej defensywie, która jest znakiem rozpoznawczym trenera Herkta. W dotychczasowych pojedynkach rywale rzucili Artego łącznie 712 punktów i pod tym względem w całej lidze ekipa z Bydgoszczy ustepuje jedynie… naszemu zespołowi, który pozwolił sobie rzucić 662 punkty.

Oba zespoły przykładają więc do defensywy szczególną wagę, ale oczywiście nie zapominają także o ataku. W drużynie z Bydgoszczy najlepiej punktujące zawodniczki to Dragana Stanković oraz Ziomara Robinson. Bardzo dobrymi zawodniczkami są także Agnieszka Szot-Hejmej, Elżbieta Międzik oraz rozgrywająca julie McBride, znana z doskonałych asyst. To na te zawodniczki trzeba zwrócić szczególną uwagę. Niedzielny mecz rozpocznie się o 15.10.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Tak się tworzy historia. Pomarańczowe złotka po raz drugi z rzędu.

Przysłowiowe gryzienie parkietu przez 40 minut, efektowne akcje, zwroty wydarzeń przyprawiające o palpitację serca, niesamowity tumult i na koniec to co jest istotą sportowej rywalizacji – czyli zwycięstwo dające upragniony tytuł. Nasze dziewczyny wygrały dziś w Gorzowie Wielkpolskim 64:81 i tym samym po raz drugi z rzędu zdobyły tytuł mistrz Polski!

czytaj dalej

Jeden krok do raju

Jutro w Gorzowie Wielkopolskim trzeci mecz wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet. Jeśli nasze dziewczyny wygrają, obrona wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego stanie się faktem. Nad Wartę wybiera się spora grupa kibiców pomarańczowych.

czytaj dalej
Share This