Hit w Bydgoszczy

STYCZNIA, 2019

W niedzielę nasze dziewczyny rozegrają pierwszy mecz w 2019 roku. W Bydgoszczy zagrają z miejscowym Artego. Będzie to absolutny hit kolejki. Zmierzą się bowiem aktualny mistrz i wicemistrz Polski.

Końcówkę ubiegłego roku polkowiczanki miały niezbyt udaną. Dwa pojedynki zakończyły się ich przegraną. W nowy rok polkowiczanki będą chciały wejść zwycięsko, ale zadanie czeka je wyjątkowo trudne, bo Artego to rywal wymagający.

Postawa Tiffany Hayes może się okazać kluczowa dla losów pojedynku w Bydgoszczy

Podopieczne doświadczonego Tomasza Herkta zajmują w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet trzecie miejsce i w 11 rozegranych meczach odniosły dziewięć zwycięstw. Pod koniec ubiegłego roku Artego pokonało między innymi Ślęzę Wrocław 67:63. Ekipa z Bydgoszczy swoją grę opiera na bardzo solidnej defensywie, która jest znakiem rozpoznawczym trenera Herkta. W dotychczasowych pojedynkach rywale rzucili Artego łącznie 712 punktów i pod tym względem w całej lidze ekipa z Bydgoszczy ustepuje jedynie… naszemu zespołowi, który pozwolił sobie rzucić 662 punkty.

Oba zespoły przykładają więc do defensywy szczególną wagę, ale oczywiście nie zapominają także o ataku. W drużynie z Bydgoszczy najlepiej punktujące zawodniczki to Dragana Stanković oraz Ziomara Robinson. Bardzo dobrymi zawodniczkami są także Agnieszka Szot-Hejmej, Elżbieta Międzik oraz rozgrywająca julie McBride, znana z doskonałych asyst. To na te zawodniczki trzeba zwrócić szczególną uwagę. Niedzielny mecz rozpocznie się o 15.10.