Hit kolejki dla Pomarańczowych

LISTOPADA, 2020

CCC Polkowice kontynuuje swój zwycięski marsz przez rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet. W hicie kolejki Pomarańczowe pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz 100:77.

W sobotni wieczór przy pustych trybunach w Polkowicach zespół trenera Karola Kowalewskiego czekał mecz pełen niewiadomych. W tygodniu przygotowań do 9. kolejki kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych doznała Julia Drop. Chociaż kontuzja Julii mocno ograniczyła naszą  rotację to teraz nawet o tym nie myślimy. Ważniejsze jest teraz to, aby zabieg i rehabilitacja przeszły pomyślnie. Cały zespół będzie wspierał Julkę w powrocie do zdrowia oraz na parkiet – mówił trener Karol Kowalewski po diagnozie. Wcześniej z zespołem pożegnała się Abigail Glomazic, którą sprawy prywatne wezwały do powrotu do Szwecji. Klub bardzo szybko znalazł zastępstwo dla skrzydłowej. Walka o licencję i badania zawodniczki trwała w dzień poprzedzający mecz z bydgoską ekipą.  Sprowadzenie Kamile do Polski w czasach pandemii w tak krótkim czasie i dopełnienie formalności z badaniami i licencją oraz pozostałymi sprawami organizacyjnymi w związku z jej przylotem było na granicy cudu, ale się udało. W klubie prace trwały do piątkowego wieczoru. Efekt sami widzieliśmy – nasza nowa zawodniczka zadebiutowała i był to bardzo dobry występ jak na jeden trening z zespołem – mówił trener Pomarańczowych. Przy takich zakulisowych rozterkach CCC Polkowice czekał mecz z sąsiadem w tabeli.

Pomarańczowe nie były faworytem tego starcia. Wszyscy zdążyli się już przekonać o ofensywnej sile CCC Polkowice, wiec zespoły szykują się na powstrzymanie najlepszych strzelców. W pierwszej połowie polkowiczanki grały niepewnie w obronie, ale ponownie ratowała ich doskonała skuteczność. Kolejny raz swój talent strzelecki pokazała Keisha Hampton, która w całym meczu zdobyła 30 punktów – Zagraliśmy bardzo dobrze jako zespół, realizowaliśmy nasz plan. Udało nam się zatrzymać Jeffery, a to było jedno z naszych najważniejszych zadań. Jest to kluczowa postać dla drużyny z Bydgoszczy, dlatego było to tak ważne. Miałyśmy bardzo dobrą skuteczność. Nie bałyśmy się ryzyka podejmowania decyzji o rzutach kiedy tylko miałyśmy otwarte pozycje. Poczułyśmy „flow” – na pomeczowej konferencji prasowej mówiła skrzydłowa polkowickiej ekipy. Przed zmianą stron CCC Polkowice wypracowało sobie jedenastopunktową przewagę. Znając przebieg ostatniego meczu w Bydgoszczy z wrocławską Ślęzą, trenerzy z Polkowic nie mogli być jednak pewni zwycięstwa. Czujność zachowali do końca.

Po zmianie stron szybki celny rzut za trzy oddała Julie McBride, a po akcjach Shante Evans podopieczne trenera Piotra Kulpekszy zmniejszyły straty do ośmiu punktów. Wtedy ofensywa polkowicka ponownie dała o sobie znać. Keisha Hampton, Aaryn Ellenberg i Weronika Gajda karciły zespół z Bydgoszczy i przed ostatnią kwartą wyprowadziły zespół z Polkowic na siedemnastopunktowe prowadzenie. Nie uśpiło to czujności instynktu strzelców. Goście popełniali błędy w obronie, a podopieczne trenera Kowalewskiego doskonale dysponowane strzelecko wykorzystywały większość nadarzających się do zdobywania punktów okazji grając mądrze i zespołowo. Każda zawodniczka w sobotni wieczór była na parkiecie wsparciem dla drużyny. Dobrą zmianę dała Weronika Telenga, której ręka przy rzutach osobistych zadrżała tylko raz. Weronika Gajda rozdała w tym spotkaniu 12 asyst i umacnia swoją pozycję w gronie najlepszych asystujących Energa Basket Ligi Kobiet. Pod koniec meczu osoby współtowarzyszące drużynie zastanawiały się już tylko, czy Pomarańczowym uda się zdobyć setny punkt. Ta sztuka udała się Draganie Stanković na minutę i 46 sekund do końca spotkania. CCC Polkowice wygrało z KS Basket 25 Bydgoszcz 100:77 trafiając 14 celnych rzutów trzypunktowych. Są jedną z dwóch niepokonanych w tym sezonie ekip. Pierwszą jest mistrz Polski VBW Arka Gdynia, z którą polkowicki zespół zagra 9 grudnia na wyjeździe.

Kolejny mecz CCC Polkowice rozegra już w najbliższą środę. W derbach Dolnego Śląska Pomarańczowe podejmą na własnym parkiecie Ślęzę Wrocław.

CCC Polkowice – KS Basket 25 Bydgoszcz 100:77 (26:20, 29:24, 22:16, 23:17)

CCC Polkowice:  Keisha Hampton 30, Aaryn Ellenberg 16, Weronika Gajda 14 (12as), Dragana Stanković 12 (8 zb.), Kamile Nacickaite 10, Weronika Telenga 9, Klaudia Gertchen 6, Alicja Grabska 3.

KS Basket 25 Bydgoszcz: Shante Evans 25, Julie McBride 15, Janeesa Desiree Jeffery 14, Karina Michałek 12, Edyta Faleńczyk 7, Lauren Ervin 4.