Gramy z Artego, czas na rewanż

STYCZNIA, 2019

Zgodnie z oczekiwaniami w półfinałowym meczu Suzuki Pucharu Polski nasze dziewczyny zmierzą się dziś z obrończyniami tytułu z Bydgoszczy. Wczoraj gospodynie turnieju pokonały AZS Uniwersytet Gdański 88:56. Dziś czeka je pojedynek z polkowiczankami.

Podopieczne trenera Marosa Kovacika wyjdą dziś na bydgoski parkiet jako pierwsze. Mecz naszych dziewczyn z gospodyniami oraz obrończyniami Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 17. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Arka Gdynia z Energą Toruń.

Dla polkowiczanek dzisiejsza potyczka będzie okazją do rewanżu za porażkę ligową poniesioną także na parkiecie Artego. 5 stycznia zespół prowadzony przez Tomasza Herkta pokonał polkowiczanki 72:68.

W meczu z Jekaterynburgiem było mnóstwo walki. Nie inaczej będzie dziś w Bydgoszczy, gdzie zmierzymy się z Artego. Stawką meczu jest finał Suzuki Pucharu Polski.

– Artego to bardzo wymagający rywal, doskonale zorganizowany w defensywie, a także bardzo groźny w ataku. My odrobiliśmy lekcję i mamy swój plan na ten mecz. Wiemy jak pokonać rywala i to jest nasz cel – mówi trener polkowiczanek.

Mecz Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice rozpocznie się o 17. Transmisja w Sportklubie.