Gorzów poległ w walce z naszymi dziewczynami

16

MARCA, 2019

Akademiczki szczególnie groźne są we własnej hali, gdzie mogą liczyć na głośny doping swoich fanów. W dzisiejszej rywalizacji z naszymi mistrzyniami podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego dotrzymywały kroku naszym mistrzyniom tylko w pierwszej połowie. W drugiej polkowiczanki kontrolowały przebieg gry i wygrały pewnie 75:88.

Pojedynki pomiędzy gorzowiankami a polkowiczankami zawsze są pełne emocji i nic dziwnego, że przed syreną rozpoczynającą dzisiejszy pojedynek większość obstawiała, że podobnie będzie i tym razem. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego to zespół bardzo ambitny, grający koszykówkę opartą na solidnej defensywie i szybkim ataku napędzany przez doskonałą rozgrywającą, bardzo lubianą w Polsce Sharnee Zoll.

Od pierwszej syreny mecz był bardzo zacięty, a prowadzenie często się zmieniało. W końcówce pierwszej kwarty od stanu 13:16 gorzowianki zaliczyły fragment wygrany 8:0 i prowadziły już 21:16. Dwie sekundy przed końcem pierwszej kwarty do gorzowskiego kosza trafiła Temi Fagbenle i po 20 minutach gry akademiczki prowadziły trzema punktami. Wyrównana, zacięta walka o każdą piłkę wypełniła także czas gry w drugiej kwarcie. Kilkukrotnie był remis, często zmieniało się prowadzenie. Nasze dziewczyny poprawiły się w walce pod tablicami, były też skuteczniejsze. Po 20 minutach gry prowadziły dwoma oczkami (37:39), co zwiastowało apogeum emocji po zmianie stron.

Tak się jednak nie stało. Gorzowianki starały się dotrzymać kroku naszym mistrzyniom, ale w miarę upływającego czasu stawało się to dla nich coraz trudniejsze. Gospodynie popełniały wiele błędów na rozegraniu, co wynikało z presji wywieranej przez nasze dziewczyny. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty podopieczne trenera Marosa Kovacika prowadziły różnicą 11 punktów. Ta przewaga wydawała się bezpieczna i taka też się okazała. Polkowiczanki kontrolowały przebieg gry umiejętnie wybijając gospodynie z rytmu. Ambitny zespół z Gorzowa Wielkopolskiego starał się z całych sił, ale miał zbyt mało argumentów, by zagrozić naszym mistrzyniom Polski. Polkowiczanki ostatecznie pokonały rywalki 75:88.

InwestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 75:88

(21:18, 16:21, 21:30, 17:19)

InwestInTheWest: Juskaite 16, Atkins 13, Papova 12, Rytsikova 9, Zoll-Norman 8, Liskens 8, Fikiel 4, Dźwigalska 3, Stelmach 2.

CCC: Leedham 18, Hayes 17, Kaltsidou 16, Kizer 11,Thomas 10, Fagbenle 9, Puss 7, Gajda 0.