Gala zakończenia sezonu 2022/23!

CZERWCA, 2023

W czwartkowy wieczór w Warszawie miała miejsce gala zamykająca sezon 2022/2023 Energa Basket Ligi i Energa Basket Ligi Kobiet.

Na organizowanym co roku wydarzeniu spotykają się reprezentanci władz Ligi oraz reprezentanci Klubów, członkowie zarządów, menadżerowie, trenerzy i zawodnicy. Gala stanowi okazję do podsumowań, podziękowań i pożegnań.

Crème de la crème wieczoru były wyróżnienia indywidualne. Spośród 18 przyznanych nagród, 5 przyznano zawodniczkom i klubom EBLK. Mamy przyjemność ogłosić, że 2 z 5 wyróżnień trafiły do Polkowic.

Kolejne wyróżnienie indywidualne przypadło Erice Wheeler, która otrzymała tytuł Najbardziej Energetycznej Zawodniczki. Kibicom Pomarańczowych nie trzeba przypominać, dlaczego to właśnie rozgrywającej BC Polkowice przyznano tę nagrodę. Wheeler zaraża energią na parkiecie i poza nim, stanowiąc idealnego kandydata do wyróżnienia.

Do Klubu trafiła również statuetka za najbardziej medialny Klub Energa Basket Ligi Kobiet. Jest to nagroda, jaką reprezentanci MKSu Polkowice odbierają kolejny rok z rzędu. Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie wygenerowanego przez Kluby ekwiwalentu reklamowego. W sezonie 2022/2023 drużyna BC Polkowice ponownie zostawiła w tyle konkurencje, osiągając blisko dwukrotnie lepszy wynik niż plasujący się na drugim miejscu Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Kamila Borkowska, zawodniczka VBW Arki Gdynia, odebrała nagrodę za Największy Postęp. Do Gdyni trafiła również nagroda za Największy Wkład w Promocję Młodych Talentów. SKK Polonia została zaś wyróżniona tytułem OdLOTTOwej Historii za osiągnięcia w Lotto 3×3 Lidze Kobiet.

Na gali ogłoszono również, iż Partnerem Technicznym polskiej ekstraklasy kobiet w sezonie 2023/2024 zostanie OCTF S.A., właściciel marki 4F. Co za tym idzie, zawodniczki, trenerzy oraz sztab drużyny wyposażeni zostaną w odzież 4F, na parkiecie i poza nim.

Galę zakończono podziękowaniami dla Sponsorów i Partnerów EBL oraz EBLK; doszło również do symbolicznego wręczenia trofeów tegorocznym medalistom. Drużynę Pomarańczowych reprezentowali Prezes Zarządu Ireneusz Mirski oraz Menadżer Klubu Kinga Rusinko.