Francuski test naszych dziewczyn

LISTOPAD, 2018

Jutro polkowiczanki wracają na parkiety prestiżowej Euroligi. We francuskim Lille zmierzą się z ekipą ESVBA-LM.

Zespół z Francji w dotychczasowych pięciu pojedynkach zanotował trzy zwycięstwa, a dwukrotnie musiał uznać wyższość rywalek. Nasz zespół póki co rozegrał trzy mecze i ma na koncie dwie porażki oraz jedno zwycięstwo. Jutrzejsza potyczka zapowiada się atrakcyjnie, bo rywale mają zbliżony potencjał. W sobotę, w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet podopieczne trenera Marosa Kovacika pewnie pokonały PGE MKK Siedlce.

Tiffany Hayes

Jutro czeka je trudniejsze wyzwanie, bo zespół, którego liderkami są Magali Mendy, Angie Bjorklund oraz Shante Evans.

– Jestem zadowolony z wyniku. Jednak nasza gra nie była najlepsza. Popełniliśmy sporo indywidualnych błędów, zwłaszcza na początku. Nie zagraliśmy zbyt agresywnie. Potem zaczęliśmy grać lepiej. Przerwa na mecze reprezentacji to dla nas trudny czas. Część zawodniczek grała w drużynach narodowych, nie było czasu na wspólne treningi. To trochę nam pokomplikowało sprawy. Teraz skupiamy się na przygotowaniach do Euroligi – mówił po meczu polskiej ekstraklasy trener pomarańczowych.

Przed podróżą do Francji sztab szkoleniowy naszej drużyny zapewniał, że ma gotowy plan na zbliżający się pojedynek. Trzymamy za słowo i wierzymy, że realizacja tego planu przyniesie naszym dziewczynom drugie euroligowe zwycięstwo.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20.

Czytaj również: