FINAŁ: W Lublinie o mistrzostwo.

KWIETNIA, 2022

2:0 prowadzą Pomarańczowe w rywalizacji o złoto z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Trzeci i ostatni krok w kierunku tytułu mogą postawić w Lublinie już dziś.

13 kwietnia może być pamiętnym dla BC Polkowice i ich kibiców. W Lublinie odbędzie się trzeci mecz finałowy. Pierwsze dwa starcia w Polkowicach wygrał zespół trenera Karola Kowalewskiego. W miniony weekend emocji nie brakowało, a zawodniczki obu drużyn zaserwowały prawdziwą koszykarską ucztę.

Rywale w walce o mistrzostwo znają się doskonale. W sezonie 2021/2022 do tej pory zespoły z Polkowic i Lublina mierzyły się pięciokrotnie. Polkowiczanki w konfrontacjach z zespołem trenera Krzysztofa Szewczyka prowadzą 4:1. Ta jedna porażka miała miejsce właśnie na parkiecie w Lublinie, gdzie Pszczółki jeszcze w tym sezonie nie przegrały. AZS meczów finałowych nie zagra jednak w ich domowym obiekcie, czyli w Hali im. Zdzisława Niedzieli, tylko w Hali „Globus”.

W dwóch pierwszych starciach finałowych liderkami w zespole z Lublina były Natasha Mack, Kamiah Smalls i Aleksandra Stanacev. Z kolei największymi atutami polkowickiej drużyny była szeroka ławka, która pozwoliła na równomierne rozłożenie sił. Oba mecze były inne, ale równie emocjonujące. Jak będzie w trzeciej finałowej odsłonie? O tym przekonamy się już w środę, 13 kwietnia o 20:30.

Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube PZKosz.