Feyonda Fitzgerald na rozegranie

SIERPNIA, 2021

Zespół trenera Karola Kowalewskiego wzmocniony. Do drużyny dołączy postać znana w polskiej lidze.

Fizgerald nie jest nową postacią w Energa Basket Lidze Kobiet. Przez sympatyków koszykówki kobiet w Polsce jest kojarzona doskonale. Amerykanka ubiegły sezon rozpoczęła w Enerdze Toruń, a w sezonie 2017/2018 reprezentowała barwy Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. W obu zespołach była ważną postacią, a wręcz liderką. Po występach w pięciu meczach w zespole z Grodu Kopernika przeniosła się do Izraela. W ekipie Maccabi Haifa jako zawodniczka pierwszej piątki notowała imponujące statystyki. Amerykanka zdobywała średnio 20,8 pkt, 3 zbiórki i 4,6 asysty na mecz.

Feyonda Fitzgerald ma 26 lat, mierzy 170 cm wzrostu i w BC Polkowice zagra z numerem 2. Zawodniczka przyleciała już do Polski. Po przejściu testów medycznych rozpocznie treningi z zespołem.

Budowa drużyny już się zakończyła. Do Pomarańczowych dołączy wkrótce jeszcze jedna zawodniczka zagraniczna oraz dwie Polki.

Aktualny skład BC Polkowice: Weronika Gajda, Klaudia Gertchen, Weronika Telenga, Alicja Grabska, Artemis Spanou, Stephanie Mavunga, Sylwia Bujniak, Julia Jeziorna, Feyonda Fitzgerald.