Faworyt nie zawiódł

20

PAŹDZIERNIKA, 2022

Koszykarki BC Polkowice pewnie pokonały beniaminka Energa Basket Ligi Kobiet. Do setki zdobytych punktów brakło tylko czterech.

Po mało ofensywnym meczu w Gdyni Pomarańczowe chciały podbudować swoją skuteczność. W spotkaniu z MKS Pruszków ta sztuka im się udała. Przez całą pierwszą połowę przewaga mistrzyń Polski byłą wręcz miażdżąca. Zawodniczki BC Polkowice rozpoczęły od mocnego uderzenia, grały wszechstronnie, czym sprawiały duże problemy defensywie gości. Szczególnie dobrze w mecz weszła Weronika Gajda. Kapitan gospodarzy była najlepiej punktującą na parkiecie. Do przerwy polkowiczanki prowadziły 58:16.

Po zmianie stron zawodniczki z Pruszkowa próbowały zmienić nieco oblicze tego meczu, a gospodynie trochę straciły koncentrację. Przyjezdne nie były jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki. Wysoka przewaga pozwoliła trenerom na dzielenie minut przez zawodniczki na ławce. Dla BC Polkowice punktował cały skład. – Dla nas ten mecz był bardzo ważny, ponieważ po spotkaniu z Gdynią chcieliśmy spróbować odbić się ofensywnie i bardziej otworzyć się rzutowo. Dzisiaj się nam to udało. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, w drugiej zabrakło nam trochę koncentracji. – ocenił trener Karol Kowalewski. W składzie na środowe starcie zabrakło Stephanie Mavungi, która dochodzi do zdrowia po urazie nosa.

W 3. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet BC Polkowice pokonało MKS Pruszków 96:45. Kolejny mecz mistrzynie Polski zagrają już w najbliższą sobotę, 22 października w Polkowicach. Rywalem drużyny trenera Karola Kowalewskiego będzie KS Basket-25 Bydgoszcz.

BC Polkowice – MKS Pruszków 96:45 (33:7, 25:9, 24:13, 14:16)

BC Polkowice: Weronika Gajda 16, Klaudia Gertchen 14, Artemis Spanou 12, Weronika Telenga 10, Aleksandra Zięmborska 9, Julia Piestrzyńska 9, Sasa Cado 8, Yvonne Turner 8, Zala Friskovec 6, Bożena Puter 2, Liliana Banaszak 2.

MKS Pruszków: Marta Masłowska 9, Karolina Zaborska 6, Marzena Marciniak 6, Magdalena Parysek-Bochniak 6, Pola Domochewicz 5, Weronika Papiernik 5, Julia Berezowska 4, Sonia Frojdenfal 2, Katarzyna Świeżak 2.