Faworyt jest jeden, to nasze CCC

9

MARCA, 2019

Już jutro nasze dziewczyny zmierzą się z jednym z ligowych outsiderów. Do Polkowic przyjeżdża przedostatni zespół Energa Basket Ligi, Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Każdy inny wynik jak wysokie zwycięstwo naszego zespołu będzie wielką niespodzianką.

Polkowiczanki odpadły z rywalizacji w Eurolidze na etapie ćwierćfinału. Przegrały wczoraj po raz drugi z Dynamem Kursk, ale zostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie, bo do samego końca były blisko wygranej. Ostatecznie polkowiczanki uległy rywalkom 77:81 po kapitalnym meczu. Nic dziwnego, że trener Maros Kovacik był dumny ze swojego zespołu.
– Zagraliśmy dobry mecz z jednym z głównych kandydatów do wygrania Euroligi. O naszej porażce zdecydowały drobne pomyłki w końcówce – powiedział słowacki szkoleniowiec naszej drużyny.

Jutrzejszy rywal w Energa Basket Lidze to drużyna, która w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce. Ostrovia wygrała zaledwie dwa spośród 20 meczów i zdecydowanie nie będzie faworytem jutrzejszego meczu. Polkowiczanki są zespołem o zdecydowanie większym potencjale i każdy wynik jak ich wysoka wygrana byłby wielką niespodzianką.
Początek niedzielnego meczu o godzinie 19.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Tak się tworzy historia. Pomarańczowe złotka po raz drugi z rzędu.

Przysłowiowe gryzienie parkietu przez 40 minut, efektowne akcje, zwroty wydarzeń przyprawiające o palpitację serca, niesamowity tumult i na koniec to co jest istotą sportowej rywalizacji – czyli zwycięstwo dające upragniony tytuł. Nasze dziewczyny wygrały dziś w Gorzowie Wielkpolskim 64:81 i tym samym po raz drugi z rzędu zdobyły tytuł mistrz Polski!

czytaj dalej

Jeden krok do raju

Jutro w Gorzowie Wielkopolskim trzeci mecz wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet. Jeśli nasze dziewczyny wygrają, obrona wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego stanie się faktem. Nad Wartę wybiera się spora grupa kibiców pomarańczowych.

czytaj dalej
Share This