Euroliga na start!

PAŹDZIERNIKA, 2022

W pierwszym meczu Euroligi Kobiet BC Polkowice zmierzy się faworytem do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Do Polkowic przyjedzie Fenerbahce.

ichDo serca Zagłębia Miedziowego wróci elita koszykarskiej Europy. BC Polkowice po trzech sezonach przerwy ponownie będzie gospodarzem Euroligi Kobiet. Polkowiccy kibice nie mogli wyobrazić sobie lepszego otwarcia. Pomarańczowe zagrają przeciwko jednej z najbardziej rozpoznawalnych sportowych marek na Starym Kontynencie.

Plejada gwiazd

Nie bez powodu Fenerbahce nazywane jest faworytem do zwycięstwa w całym cyklu. W ich składzie nie brakuje gwiazd. Sympatykom koszykówki kobiet nie trzeba tych nazwisk specjalnie przedstawiać. Za jedną z liderek uważana jest Olivia Epoupa. Francuska rozgrywająca gościła w przeszłości w Polkowicach będąc zawodniczką Villeneuve-d’Ascq (2016/2017) oraz Galatasaray (2017/2018). Niezwykle trudnym zadaniem dla Pomarańczowych będzie zatrzymanie Aliny Iagupovej. Podkoszowa z Ukrainy imponuje warunkami fizycznymi. Za niezwykle silne ogniwo tureckiego zespołu uchodzi Kayla McBride, była zawodniczka utytułowanych europejskich klubów. Nie inaczej jest z Natashą Howard. Zespół prowadzony jest przez doskonale znaną przez Saszę Cado, Marinę Maljković. Trenerka reprezentacji Serbii zaliczana jest do grona najlepszych w swoim zawodzie.

Pomarańczowe w komplecie

Mistrzynie Polski do spotkania inauguracyjnego Euroligę Kobiet przystąpią w pełnym składzie. Ostatnie zwycięstwo z KS Basket 25 Bydgoszcz pokazało, że w drodze po kolejne najważniejsza będzie gra zespołowa. Do zwycięstwa z Fenerbahce potrzeba będzie maksymalnego wykorzystania wszystkich atutów, które polkowiczanki mają w swoim repertuarze. To mecz z gatunku tych, dla których się gra i trenuje oraz kibicuje koszykówce.

Mecz Fenerbahce Alagoz Holding rozpocznie się w środę, 26 października o godzinie 19:00. Transmisja meczu dostępna będzie na oficjalnym kanale FIBA na YouTube (LINK).

Sprzedaż biletów prowadzona będzie w kasie hali od godziny 17:00 (bilet normalny: 20 zł, bilet ulgowy: 10 zł).