EuroCup: Zagramy w Walencji

LUTEGO, 2022

Mistrz EuroCup Women jest rywalem BC Polkowice w Round of 8. Przegrana w pierwszym meczu nie przesądza o losach awansu. Ćwierćfinalistę wyłoni starcie w Walencji.

Koszykarski los ponownie skierował polkowicki zespół do Walencji. To w tym mieście nad Morzem Śródziemnym drużyna BC Polkowice zagrała swoje pierwsze przedsezonowe mecze. Tym razem stawką starcia jest kolejna runda EuroCup Women. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego po dobrym spotkaniu przegrały na własnym parkiecie 77:85. 8 punktów przed rewanżem to w dwumeczu strata, która nie jest decydująca. Wicemistrzynie Polski wielokrotnie udowodniły, że są w stanie grać i wygrywać pod presją.

Pomarańczowe nie mają lekkiego zadania. Naprzeciwko nich w legendarnej hali La Fonteta stanie aktualny mistrz EuroCup Women i jeden z faworytów do zwycięstwa w tegorocznej edycji. W Polkowicach pokazały swoją siłę, zgranie i wysoki poziom koszykarski. Na rozegraniu czarowała Cristina Ouvina, a pod koszami błyszczała Marie Guelich. Polskim kibicom w dobrym stylu przypomniała się także Rebecca Allen. Valencia BC to zespół kompletny, w którym trudno szukać słabych punktów. Czy udało się to trenerowi Karolowi Kowalewskiemu? Trener polkowiczanek po wygranej Suzuki Pucharu Polski Kobiet nie ukrywał, że chciałby sprawić w La Fonteta niespodziankę – Wygraliśmy już Superpuchar i Puchar Polski, a przed nami jeszcze najważniejszy i najtrudniejszy cel, jakim jest mistrzostwo Polski. Przedtem jednak mamy jeszcze ochotę na sprawienie niespodzianki w Walencji. Wiemy, że możemy powalczyć o zwycięstwo, chociaż będzie to bardzo trudne zadanie – mówił.

Czy uskrzydlone zwycięstwem w Suzuki Pucharze Polski Kobiet będą w stanie zagrozić podopiecznym trenera Rubena Burgosa? Na to pytanie odpowiedź da mecz w Walencji, który rozpocznie się o godzinie 20:00 (środa, 2 lutego). Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube FIBA.