EuroCup Women: Zdominowały lidera!

27

LISTOPADA, 2019

CCC Polkowice opanowało parkiet w drugiej połowie spotkania i wysoko pokonało Orman Genclik – lidera tabeli grupy C. Pomarańczowe są na ostatniej prostej w drodze po awans do kolejnej rundy EuroCup Women.

Początek środowego meczu nie zwiastował końcowego rezultatu. Pomarańczowe przegrywały walkę na tablicach, a wywierana na nich presja prowokowała łatwe straty. Konsekwencją była przegrana 11:21 pierwsza kwarta. W kolejnych odsłonach role się odwróciły. Podopieczne trenera Marosa Kovacika zaczęły grać mądrze, konsekwentnie i agresywnie. Doskonałą skutecznością popisała się w środowy wieczór Danielle Robinson, która zdobyła 27 punktów . Amerykanka bezlitośnie wykorzystywała luki w defensywie gości i bez trudu odnajdywała drogę do kosza. Za postawę w meczu z Turczynkami należy pochwalić także Monikę Naczk. Od jej pracy w defensywie rozpoczynały się szybkie i skuteczne kontry.

Jak podkreślała Danielle Robinson po meczu, zwycięstwo jest pracą całego zespołu – Zagrałyśmy fantastycznie jako zespół. Każdy dał coś od siebie i dzięki temu możemy cieszyć się zwycięstwem. Był to dla nas wyczerpujący mecz. Zrobiłyśmy dziś wszystko, czego oczekiwali od nas trenerzy.

Drugą połowę meczu polkowiczanki rozegrały wręcz koncertowo i w całym meczu pokonały Orman Genclik 75:55 przy głośnym dopingu polkowickich kibiców. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ zagraliśmy bardzo dobry mecz z silną drużyną. Gratulacje dla zespołu. Dziewczyny wykonały dziś wszystko, czego chcieliśmy przed meczem – po zwycięstwie mówił trener Maros Kovacik.

Na meczu byli obecni goście specjalni z grupy kolarskiej CCC Team. Symbolicznego podrzutu piłki dokonał mistrz olimpijski Greg  Van Avermaet. Z trybun polkowiczankom kibicował także Robert Korzeniowski – jeden z najbardziej utytułowanych i najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców, czterokrotny mistrz olimpijski, a obecnie dyrektor ds. komunikacji i marketingu sportowego Grupy CCC.

Decydujący o końcowym układzie tabeli grupy C Pomarańczowe rozegrają 4 grudnia. W Hali Sportowej w Polkowicach rywalem CCC Polkowice będzie A3 Basket Umea. Wcześniej mistrzynie Polski czeka trudne wyjazdowe starcie z wiceliderem Energa Basket Ligi Kobiet. Spotkanie z Artego Bydgoszcz już w niedzielę, 1. grudnia o 15:40.

Punkty dla CCC Polkowice: Danielle Robinson 27, Ana-Maria Filip 15, Miljana Bojović 10, Artemis Spanou 7, Weronika Gajda 6, Monika Naczk 6, Denesha Stallworth 4,

Punkty dla Orman Genclik: Courtney Paris 20, Angelica Robinson 15, Arike Ogunbowale 7, Johanna Leedham, Nilay Kartaltepe 5, Pelin Bilgic 3.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This