EuroCup Women: Zagramy w Ankarze

PAŹDZIERNIKA, 2019

W stolicy Turcji koszykarki CCC Polkowice rozegrają drugi mecz w ramach rozgrywek EuroCup Women. Rywalem Pomarańczowych będzie Orman Genclik.

Prawie 3 tys. km od Polkowic podopieczne Marosa Kovacika rozegrają mecz z wymagającym rywalem. Orman Genclik w spotkaniu inaugurującym rozgrywki EuroCup Women zdemolował w Szwecji zespół A3 Basket Umea 109:69. W tamtym starciu 28 punktów zdobyła  Arike Ogunbowale. Amerykańska 22-letnia rzucająca jest także zawodniczką Dallas Wings – zespołu WNBA. Dobry mecz rozegrała doskonale znana w Polkowicach Johanna Leedham, której występ w meczu z CCC stoi pod znakiem zapytania ze względu na ostatnie problemy z kolanem.

Za najsilniejszą postać zespołu naszych rywali uchodzi Courtney Paris. Mierząca 193 cm amerykańska środkowa w meczu przeciwko szwedzkiej drużynie grała na 80% skuteczności rzutowej oraz zanotowała 15 zbiórek. Jest silna i z pewnością sprawi wiele problemów naszej drużynie.

Początek spotkania w Ankarze o godzinie 15:00 w środę, 23 października. Organizator nie zapewnił transmisji z tego meczu.