EuroCup Women: zaczynamy walkę o 1/4!

STYCZNIA, 2020

W czwartek, 20 lutego koszykarki CCC Polkowice walczyć będą o ćwierćfinał EuroCup Women. Rywalem mistrzyń Polski będzie Carolo Basket.

CCC Polkowice jest jedyną polską drużyną, która nadal walczy na froncie EuroCup Women. Pierwszy z dwumeczu z francuskim zespołem podopieczne trenera Marosa Kovacika zagrają w Polkowicach. Przez poprzednie fazy rozgrywek europucharu zawodniczki CCC przeszły jak burza eliminując zespoły z Turcji i Rosji. Teraz na ich drodze stanie Carolo Basket, które z round of 16 awansowały po dwumeczu z Besiktas TRC Insaat.

W tabeli ligi francuskiej rywalki polkowiczanek zajmują piąte miejsce. W ostatniej kolejce wygrały z niżej notowanym Tarbes Gespe Bigorre 74:45. Ze średnią 16,7 pkt./mecz najlepiej punktującą zawodniczką Carolo Basket jest Nigeryjka Evelyn Akhator, która dołączyła do zespołu w trakcie rozgrywek. Najpewniejszymi postaciami drużyny z Arden są reprezentantka Francji Endene Miyem oraz Giorgia Sottana .

Polkowicki zespół jest po przebudowie. Tuż przed zamknięciem okienka transferowego do CCC Polkowice dołączyła rozgrywająca Lauren Mansfield, skrzydłowa Klaudia Niedźwiedzka oraz podkoszowa Regina Palusna. Wcześniej klub pożegnał się z Miljaną Bojović, Aną-Marią Filip i Eweliną Jackowską. Nowe zawodniczki nie miały zbyt wiele czasu na aklimatyzację przed pierwszymi meczami w nowych barwach. W najbliższym meczu podopieczne trenera Marosa Kovacika muszą poprawić skuteczność i zagrać zespołowo. Niewątpliwie starcie z Carolo Basket będzie należało do jednych z najtrudniejszych w dotychczasowej części sezonu.

Stawką spotkań z Carolo Basket jest miejsce w ćwierćfinale rozgrywek EuroCup Women. Na mecz zapraszamy do hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w czwartek, 20 lutego.

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się o godzinie 17:00 w kasie przy wejściu do hali. Płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny: 12 zł