EuroCup Women: Wracamy na polkowicki parkiet

STYCZNIA, 2020

Po miesiącu przerwy koszykarki CCC Polkowice powrócą na swój parkiet. W drugim meczu rundy play-off EuroCup Women chcą przypieczętować awans do kolejnego etapu rozgrywek.

W pierwszym starciu w Ankarze Pomarańczowe poradziły sobie bez najmniejszych problemów wygrywając z Botas SK 75:56. Bardzo dobre zawody rozegrała wówczas Artemis Spanou, która zdobyła aż 30 punktów. Turecka drużyna w tym sezonie gra poniżej oczekiwań. Brak awansu do Euroligi Kobiet oraz niepowodzenia w lidze tureckiej poskutkowały odejściem kluczowych zawodniczek, m.in. doskonale znanej w Polkowicach Temi Fagbenle. W pierwszym meczu play-off wyróżniającą się postacią była debiutująca Frida Eldebrink. Szwedzka rzucająca zdobyła dla ekipy z Akary 20 punktów i dołożyła 6 zbiórek.  W ostatniej kolejce krajowych rozgrywek rywali CCC Polkowice przegrały z Mersin Universitesi 58:58, natomiast mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Gdański 88:57.

Zdecydowanym faworytem środowego starcia będą podopieczne trenera Marosa Kovacika. Awans do najlepszej szesnastki europucharu mają na wyciągnięcie ręki. Na mecz z Botas SK zapraszamy do hali przy Dąbrowskiego 1A już 8 stycznia (środa) o godz. 19:00.

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się o godzinie 17:00 w kasie przy wejściu do hali. Płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny: 12 zł