EuroCup Women: Umea pokonana. Pomarańczowe z awansem.

5

GRUDNIA, 2019

W ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup Women CCC Polkowice pokonało A3 Basket Umea 83:70. Polkowiczanki do kolejnego etapu awansowały z drugiego miejsca.

Początek meczu nie ułożył się po myśli mistrzyń Polski. Umea ambitnie zaatakowała polkowicki kosz, a polkowiczanki rozpoczęły spotkanie w spowolnionym tempie. Pojawił się także problem z faulami, przez które na chwilę parkiet musiała opuścić Ana Maria Filip z obawy na przekroczenie limitu przewinień. Od drugiej kwarty polkowiczanki zaczęły grać bardziej agresywnie i skutecznie. Do przerwy prowadziły z drużyną ze Szwecji 40:31. Po zmianie stron CCC Polkowice sukcesywnie powiększało przewagę. Dobre zawody ponownie rozegrała Danielle Robinson, która do 18 punktów dorzuciła 5 zbiórek i 6 asyst. W dobrej dyspozycji rzutowej jest ostatnio także Weronika Gajda, która na konto drużyny w środowym starciu dorzuciła 16 punktów. CCC Polkowice wygrało z A3 Basket Umea 83:70.

W drugim spotkaniu grupy C Orman Genclik pokonał w Ankarze ekipę z Kayseri i rywalizację grupową zakończył na pierwszym miejscu. Do kolejnego etapu rozgrywek CCC Polkowice awansowało z miejsca drugiego. Rywali Pomarańczowych poznamy już wkrótce.

Kolejny mecz polkowiczanki rozegrają już w sobotę. W 10. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet przeciwnikiem mistrzyń Polski będzie Energa Toruń. Początek spotkania 7 grudnia o 19:00.

Punkty dla CCC Polkowice: Danielle Robinson 18, Weronika Gajda 16, Artemis Spanou 15, Ana Maria Filip 14, Denesha Stallworth 10, Miljana Bojović 5, Monika Naczk 5.

Punkty dla A3 Basket Umea: Tiffany Brown 17, Tamara Radocaj 16, Sofia Pelander 11, Lajahna Odessa Drummer 11, Jelena Ivezić 5, Isabelle Edholm 3, Moa Dellbro 3, Elme Hansson 2, Alyssa Lawrence 2.