EuroCup Women: rewanż o awans

LUTEGO, 2020

We francuskim Charleville-Mézières koszykarki CCC Polkowice walczyć będą o ćwierćfinał EuroCup Women. Początek meczu o 20:00.

Środowe starcie z Carolo Basket to dla polkowiczanek mecz o być albo nie być w europucharze. Podopieczne trenera Marosa Kovacika zaszły w tych rozgrywkach bardzo daleko, czego nie spodziewaliśmy się po pierwszych dwóch spotkaniach fazy grupowej. Pomarańczowe potrafiły wyeliminować z gry ekipy z Turcji i Moskwy. W walce o ćwierćfinał na ich drodze stanęła ekipa z Francji, która jest faworytem tego dwumeczu. W spotkaniu w Polkowicach mistrzynie Polski pokazały charakter i walcząc do końca otarły się o zwycięstwo. Przegrana 82:84 nie zamknęła im drogi do awansu.

Pomarańczowe po zmianach kadrowych nabierają rozpędu. Po ostatnim zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska jesteśmy dobrej myśli przed kolejnymi spotkaniami, ale do triumfu w Ardenach dobra gra może nie wystarczyć. Aby awansować do ćwierćfinału polkowiczanki muszą wygrać trzema punktami. Zadanie będzie bardzo trudne. Już w Polkowicach Carolo Basket pokazało, że ich siłą są umiejętności indywidualne zawodniczek. Evelyn Akhator, Endene Miyem i Giorgia Sottana to największe zagrożenie dla polkowickiej defensywy. Zatrzymanie ich może być kluczowe dla losów tego starcia.

Rewanż z Carolo Basket rozpocznie się w środę, 26 lutego o godzinie 20:00.

Transmisja meczu: LINK