EuroCup Women: przebudzenie mocy w końcówce

LUTEGO, 2020

W pierwszym starciu dwumeczu o wejście do ćwierćfinału EuroCup Women koszykarki CCC Polkowice po walce przegrały z Carolo Basket 82:84. Rewanż już 26 lutego we Francji.

Przez większość czasu na przewagę na parkiecie mieli goście z Francji. Polkowiczanki nie potrafiły odeprzeć ataku zawodniczek z Arden oraz miały problemy ze skutecznością. Sytuacji nie ułatwiały dyskusyjne faule.  Podopieczne trenera Marosa Kovacika nie pozwoliły rywalkom na całkowitą dominację. Wynik meczu po pierwszej połowie był otwarty.

Po zmianie stron polkowiczanki zaczęły krok po kroku odrabiać straty. Kiedy jednak zbliżały się do granicy remisu, Francuzki zbierały siły do ataku. Komfortu gry nie dawał nadmiar fauli. Przed końcem meczu za pięć przewinień parkiet musiały opuścić Weronika Gajda oraz Denesha Stallworth. Najwięcej emocji przyniosła końcówka spotkania. W ciągu ostatniej minuty dwiema celnymi trójkami poczęstowała rywalki Monika Naczk i CCC Polkowice do remisu traciło już tylko 2 punkty. Na rozegranie ostatniej akcji Pomarańczowe miały 7 sekund, ale okazało się to zbyt krótko na wykorzystanie piłki meczowej. Polkowiczanki przegrały z Carolo Basket 82:84. Kibice zespołu docenili walkę mistrzyń Polski. – To był dobry mecz obu drużyn. Jako zespół zagraliśmy dobrze, ale mieliśmy popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych. Nowe zawodniczki są z nami w komplecie dopiero od dwóch dni. Potrzebujemy trochę więcej czasu, aby lepiej rozumieć się na parkiecie. Jestem dobrej myśli. Kibice dzisiaj pokazali, że są z naszą drużyną i doceniają walkę. Dziękuję im za doping i wsparcie  – podsumował trener Maros Kovacik. Najlepiej punktującą zawodniczką z dorobkiem 23 punktów była Danielle Robinson. Na polkowickim parkiecie w roli kapitana zadebiutowała Artemis Spanou.

Rewanż z Carolo Basket koszykarki CCC Polkowice rozegrają 26 lutego we Francji. Wcześniej czeka ich arcyważne starcie w Energa Basket Lidze Kobiet. W niedzielę, 23 lutego polkowiczanki w derbach Dolnego Śląska podejmą na własnym parkiecie wrocławską Ślęzę. Początek meczu o godzinie 19:00 w hali przy Dąbrowskiego 1A.

Punkty dla CCC Polkowice: Danielle Robinson 23, Artemis Spanou 20, Maria Conde 17, Monika Naczk 6, Regina Palusna 6, Lauren Mansfield 4, Denesha Stallworth 4, Weronika Gajda 2.

Punkty dla Carolo Basket: Evelyn Akhator 23, Endene Myem 15, Shae Marie Kelley 13, Kim Mestdagh 12, Amel Bouderra 9, Djene Diawara 6, Giorgia Sottana 4, Sara Chevaugeon 2.