EuroCup Women: porażka po dogrywce.

PAŹDZIERNIKA, 2019

CCC Polkowice prowadziło przez większość meczu, ale po dramatycznej walce w końcówce komplet punktów został w Ankarze.

Pomarańczowe bardzo dobrze rozpoczęły środowy mecz. Grały szybko, agresywnie i skutecznie, a przede wszystkim zespołowo. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo jest już w rękach CCC Polkowice w czwartej kwarcie Turczynki odrobiły straty i doprowadziły do remisu. Nie do zatrzymania była Arike Ogunbowale, która zdobyła aż 38 punktów. Doskonałą pracę wykonał duet wysokich. Angelica Robinson i Courtney Paris zebrały razem 27 piłek. To zbiórki przesądziły o losach tego meczu. Polkowiczanki przegrały w stolicy Turcji 85:89.

Pomimo przegranej cieszy nas postawa zawodniczek. W całym spotkaniu zanotowały 22 asysty, z czego 10 wykonała kapitan Miljana Bojović. Dla „Mili” był to mecz na przełamanie. Rozgrywająca CCC Polkowice rozegrała bardzo dobre zawody zdobywając 17 punktów (trafiając 3/5 „trójek”). Kolejny dobry mecz rozegrała Maria Conde,  a Danielle Robinson i Weronika Gajda także mogą uznać spotkanie w Ankarze za udane.

Kolejny mecz w rozgrywkach EuroCup Women mistrzynie Polski rozegrają już za tydzień. W Szwecji polkowiczanki zagrają z A3 Basket Umea. Najbliższy mecz Energa Basket Ligi Kobiet czeka ich już w sobotę, 26 października. W Gdańsku zmierzą się z Politechniką.

Punkty dla CCC Polkowice: Miljana Bojović 17, Maria Conde 16, Danielle Robinson 16, Weronika Gajda 11, Ana Maria Filip 9, Artemis Spanou 8, Denesha Stallworth 8.

Punkty dla Orman Genclik: Arike Ogunbowale 38, Angelica Robinson 20, Courtney Paris 16, Pelin Bilgic 9, Damla Gezgin 6.