EuroCup Women: pierwsze starcie dla Pomarańczowych

22

STYCZNIA, 2020

CCC Polkowice wysoko wygrało z MBA Moskwa i zrobiło pierwszy krok w kierunku najlepszej ósemki EuroCup Women.

Polkowiczanki mecz rozpoczęły od mocnego uderzenia, dzięki czemu już w pierwszej kwarcie zdołały wypracować sobie znaczącą przewagę. Rosjanki nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na urozmaiconą i szybką grę gospodyń, które przeważały w każdym elemencie gry. Pomarańczowe miały jednak przestoje w obronie, a ich nieostrożność wykorzystywały rywalki z Moskwy. Rozpoczęliśmy ten mecz bardzo dobrze. Wypracowaliśmy wysoką przewagę i to uśpiło naszą defensywę przez co mieliśmy gorsze momenty w tym spotkaniu, kiedy przestawaliśmy grać w koszykówkę. Wykonaliśmy jednak nasz plan, a 23 punkty przewagi to dobra zaliczka przed rewanżem w Rosji – mówił trener Maros Kovacik po zakończeniu meczu.

Po pierwszej połowie meczu CCC Polkowice prowadziło 39:27. Jeszcze przed zmianą stron było wiadomo, że mistrzynie Polski nie oddadzą zwycięstwa w tym meczu. Kolejne dwie kwarty Pomarańczowe kontrolowały ze spokojem. Jasnym punktem w zespole MBA była Mariia Kaitukova, która zagrała na pełnej skuteczności. Najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie była Maria Conde. Hiszpańska skrzydłowa zdobyła w środowym meczu 21 punktów. Jestem bardzo zadowolona z postawy zespołu. Miałyśmy słabe momenty podczas tego meczu, szczególnie w defensywie, ale ostatecznie wykonałyśmy dobrą pracę. Jesteśmy szczęśliwe, ponieważ bardzo chcemy awansować do najlepszej ósemki. Ostatnie mecze pokazały, że drzemie w nas spory potencjał i potrafimy być groźne – mówiła Maria Conde po zwycięstwie nas MBA Moskwa 83:60.

Rewanż w Moskwie już w następną środę 29 stycznia o 17:00. Kolejny mecz CCC Polkowice rozegra w Lublinie. Starcie z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia o godzinie 18:00.

Punkty dla CCC Polkowice: Maria Conde 21, Denesha Stallworth 17, Ana Maria Filip 14, Artemis Spanou 11, Miljana Bojović 9, Weronika Gajda 7, Danielle Robinson 4.

Punkty dla MBA Moskwa: Mariia Kaitukova 17, Anastasia Logunova 12, Liudmila Sapova 9, Nina Glonti 7, Olga Gorbacheva 4, Elizaveta Komarova 3, Varvara Psareva 3, Alexandra Stolyar 3, Anna Leshkovtseva 2.