EuroCup Women: Mecz na miarę Euroligi. Polkowice ze zwycięstwem.

20

PAŹDZIERNIKA, 2021

W drugim starciu w ramach rozgrywek EuroCup Women BC Polkowice pokonało Hatayspor 83:72.

W środowy wieczór na parkiecie w Polkowicach mierzyły się dwie bardzo dobre drużyny, które swoją klasę udowodniły na parkiecie. – Jestem pewien, że był to nasz najlepszy jak do tej pory mecz. Stale się rozwijamy i wiemy, że jest w tej drużynie jeszcze niewykorzystany potencjał – ocenił trener Karol Kowalewski. Polkowiccy kibice mieli okazję obserwować bardzo dobre widowisko koszykarskie.

Od początku spotkania widać było, że grają ze sobą zespoły o zbliżonym potencjale. Najważniejszymi ogniwami tureckiej drużyny, na które Pomarańczowe musiały zwrócić uwagę były Aaryn Ellenberg i Kelani Brown. To one w pierwszej połowie sprawiały gospodyniom najwięcej problemów. Chociaż Hatayspor miał chęci na wypracowanie większej przewagi punktowej, nie pozwalały na to polkowiczanki. Konsekwentna gra nie pozwoliła gościom na rozwinięcie skrzydeł. Po dwóch kwartach prowadzili minimalnie, 40:38.

Na drugą połowę z większą koncentracją wyszły Pomarańczowe, których praca w obronie zaowocowała doskonałym atakiem. W konsekwencji przemyślanej gry zanotowały serię 18:0. Trzecia kwarta była kluczowa dla losów meczu. Skuteczne akcje porywały polkowicką publiczność. – To był dla nas bardzo ważny moment. Kosztował nas wiele sił, ale opłaciło się. Trenerzy w przerwie pozwolili nam uwierzyć w to, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz. Cieszymy się, bo wiemy, że dałyśmy z siebie wszystko – mówiła Klaudia Gertchen po zakończeniu meczu. Gra ponownie była wyrównana, ale zawodniczki BC Polkowice nie dały dużej swobody gościom. Liderką po stronie polkowickiej była Stephanie Mavunga. Amerykanka w całym meczu zdobyła 25 punktów i zebrała 14 piłek. Wiele sił w ten mecz włożyły także Weronika Gajda oraz Feyonda Fitzgerald, które musiały mocno pracować nad zatrzymaniem Aaryn Ellenberg. Polkowiczanki w drugim meczu EuroCup Women wygrały z Hatayspot 83:72.

W najbliższy weekend polkowiczanki czeka odpoczynek od ligowych zmagań. Już w najbliższą środę, 27 października koszykarki BC Polkowice zmierzą się w sercu Zagłębia Miedziowego z drużyną WBC Enisey z Krasnojarska. Początek meczu o godzinie 19:00 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A.

BC Polkowice – Hatayspor 83:72 (15:21, 23:19, 30:12, 15:20)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 25 (14 zbiórek), Feyonda Fitzgerald 16, Weronika Gajda 15, Sasa Cado 12, Artemis Spanou 8, Klaudia Gertchen 7.

Hatayspor: Kalani Brown 19 (10 zbiórek), Aaryn Ellenberg-Wiley 18, Bahar Caglar Okten 17, Bahar Caglar Okten 9, Maddalena Gorini 4, Aysegul Gunay 3, Gokce Dogan 2.