EuroCup Women: mamy pierwsze zwycięstwo

31

PAŹDZIERNIKA, 2019

CCC Polkowice pewnie pokonało w Szwecji A3 Basket Umea. Losy meczu Pomarańczowe rozstrzygnęły w 3. kwarcie.

Poprzednie mecze europucharu wymknęły się polkowiczankom z rąk w końcówkach spotkań. Mistrzynie Polski były zdeterminowane, aby ze Szwecji przywieźć komplet punktów. Pierwsze dwie kwarty były walką punkt za punkt. Na przerwę CCC schodziło prowadząc 47:42. Po zmianie Pomarańczowe włączyły piąty bieg a całą kwartę wygrały aż 28:10 i przesądziło to o losach meczu. Gospodynie nie potrafiły zatrzymać koszykarek z Polkowic. Fantastyczne zawody rozegrał duet Artemis Spanou – Maria Conde. Zawodniczki zdobyły po 25 punktów. Ostatnia odsłona, chociaż wyrównana, nie odmieniła losów meczu. CCC Polkowice pokonało w Szwecji A3 Basket Umea 91:66.

Kolejny mecz Pomarańczowe zagrają już w najbliższą niedzielę (3 listopada). Przeciwnikiem CCC w Polkowicach będzie Wisła Kraków. Początek meczu przy Dąbrowskiego o godzinie 19:00.

Punkty dla CCC Polkowice: Maria Conde 25, Artemis Spanou 25, Ana Maria Filip 13, Danielle Robinson 10, Denesha Stallworth 9 , Miljana Bojović 5, Weronika Gajda 4.

Punkty dla A3 Basket Umea: Tiffany Brown 24, Sofia Pelander 14, Alyssa Lawrence 10, Elme Hansson 6, Lajahna Odessa Drummer 5, Jelena Ivezic 5, Isabelle Edholm 2.