EuroCup Women: Kayseri zdobyte!

6

LISTOPADA, 2019

Zespołowa gra i determinacja wyprowadziła CCC Polkowice z kłopotów po pierwszej kwarcie meczu. Polkowiczanki pokonały w Turcji ekipę Bellona Kayseri Basketbol.

Po pierwszej kwarcie przegranej 7:22 większość obwieściła już zwycięstwo gospodarzy. Koszykarki z Polkowic nie dały jednak za wygraną. Od 20 minuty poprawiły defensywę, grały bardziej agresywnie i przede wszystkim zespołowo. Do przerwy zniwelowały straty do zaledwie pięciu oczek.

Walka punkt za punkt toczyła się w trzeciej kwarcie. Zarówno jeden jak i drugi zespół popełniały wiele błędów. Przed ostatnią odsłoną meczu w Kayseri na tablicy wyników mieliśmy remis po 45. W czwartej kwarcie CCC Polkowice zdominowało parkiet wygrywając tę część 24:9, a cały mecz 69:54.  To był udany rewanż za porażkę w starciu w Polkowicach. Polkowiczanki odrobiły stratę z pierwszego meczu z nawiązką.

Przed całą Europą przerwa reprezentacyjna. Kolejny mecz Pomarańczowe zagrają 23 listopada. W Polkowicach mistrzynie Polski podejmą poznański AZS. Do zmagań w rozgrywkach EuroCup Women powrócą 27 listopada. W hali przy Dąbrowskiego zmierzą się z tureckim Orman Genclik.