EuroCup Women: inauguracja dla gości

PAŹDZIERNIKA, 2019

W meczu inaugurującym rozgrywki EuroCup Women koszykarki CCC Polkowice przegrały na własnym parkiecie z tureckim Kayseri.

Polkowicka drużyna po raz kolejny reprezentuje polską koszykówkę na europejskich parkietach. Tym razem klub stanął przed wyzwaniami gry w rozgrywkach EuroCup. Na inaugurację sezonu do Serca Zagłębia Miedziowego przyjechał zespół z oddalonego o prawie 3 tys. km. tureckiego Kayseri.  Mecz był bardzo wyrównany a wynik oscylował w okolicach remisu. Bardzo duże problemy  naszej drużynie sprawiła potężna środkowa Luca Ivanković . Chorwatka zanotowała 25 punktów oraz 14 zbiórek. Swoje zdolności ofensywne doskonale wykorzystywała także Kennedy Burke, zdobywczyni 24 punktów.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte w ostatnich dwóch minutach meczu, kiedy to goście z Turcji wykorzystali otwarte rzuty z dystansu. Chociaż Pomarańczowe walczyły do ostatnich chwil nie zdołały zniwelować starty. CCC Polkowice przegrało w pierwszym meczu EuroCup Women 59:64. Jesteśmy rozczarowane wynikiem, ponieważ graliśmy u siebie i na inaugurację rozgrywek chcieliśmy dać kibicom zwycięstwo. Nie zdołałyśmy zakończyć tego meczu dobrą grą, a nasze rywalki na koniec wypracowały sobie wiele okazji do dobrych rzutów. Musimy pracować ciężej oraz zapanować nad koncentracją – na pomeczowej konferencji spotkanie oceniła Ana Maria Filip, jedna z wyróżniających się tego dnia postaci.

Pomarańczowe nie mają czasu na odpoczynek. Już w sobotę, 19 października o 19:00, podopieczne trenera Marosa Kovacika podejmą na własnym parkiecie Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Kolejny mecz w ramach rozgrywek EuroCup Women CCC Polkowice  rozegra 23 października w Ankarze, a ich przeciwnikiem będzie Orman Genclik, gdzie gra Johannah Leedham, złota medalistka mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu w barwach polkowickich.

Punkty dla CCC Polkowice: Maria Conde 13, Danielle Robinson 12, Ana Maria Filip 10, Miljana Bojović 9, Artemis Spanou 9, Monika Naczk 4, Denesha Stallworth 2.

Punkty dla Bellona Kayseri Basketbol: Luca Ivanković  25, Kennedy Burke 24, Klaudia Perisa 7, Kubra Siyahdemir 3, Aysegul Gunay 3, Shacobia Shaunte Barbee 2.