EuroCup Women: idziemy dalej!

29

STYCZNIA, 2020

W Moskwie mecz zakończył się remisem 82:82, ale dzięki aż 23-punktowej przewadze z Polkowic nie było potrzeby dogrywki. Mistrzynie Polski pokonały w dwumeczu MBA i awansowały do grona ośmiu najlepszych zespołów EuroCup Women.

Rosjanki wyciągnęły wnioski z pierwszego meczu i wysokiej porażki w sercu Zagłębia Miedziowego. Mimo, że na odrobienie strat miały bardzo małe szanse, nie poddały się. Polkowiczanki miały początkowo problemy, aby zatrzymać rozpędzone rywalki. Przez czterdzieści minut spotkanie było bardzo wyrównane. Nie musieliśmy nerwowo odliczać do końca meczu. Podopieczne Marosa Kovacika chciały wygrać, ale nie udało się zdobyć punktów z ostatniej akcji i starcie w stolicy Rosji zakończyło się remisem. Nie było potrzeby grania dogrywki. Kolejny raz najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie była Maria Conde. Hiszpańska skrzydłowa zdobyła dla CCC Polkowice 21 punktów w ciągu 22,27 minut gry.

CCC Polkowice pewnie awansowało do kolejnego etapu rozgrywek, gdzie w systemie mecz-rewanż rywalizować będzie osiem najlepszych drużyn dotychczasowej fazy rozgrywek EuroCup Women. Rywalem Pomarańczowych w walce o wejście do ćwierćfinału będzie francuskie Carolo Basket. Pierwsze starcie w Round of 8 zostanie rozegrane 20 lutego.

Kolejny mecz polkowiczanki rozegrają już w najbliższą sobotę. W 16. Kolejce Energa Basket Ligi przeciwnikiem CCC Polkowice będzie DGT Politechnika Gdańska. Początek meczu w sobotę, 1 lutego o godzinie 19:00. Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą na zgrupowania reprezentacji.

Punkty dla CCC Polkowice: Maria Conde 21, Denesha Stallworth 16, Ana Maria Filip 14, Weronika Gajda 13, Artemis Spanou 13, Danielle Robinson 5.

Punkty dla MBA Moskwa: Varvara Psareva 19, Anna Leshkovtseva 15, Mariia Kaitukova 12, Anastasia Logunova 10, Liudmila Sapova 10, Ekaterina Fedorenkova 7, Alexandra Stolyar 6, Elizaveta Komarova 3.