EuroCup Women: Czas na rewanże

LISTOPADA, 2019

W Turcji koszykarki CCC Polkowice zmierzą się z ekipą Bellona Kayseri Basketbol. Wynik tego meczu będzie niezwykle istotny dla losów Pomarańczowych w rozgrywkach EuroCup Women.

Zwycięstwo i dwie porażki mają na swoim pucharowym koncie podopieczne trenera Marosa Kovacika. Poprawić ten rezultat będą próbowały w rundzie rewanżowej. Już 6 listopada w Turcji przeciwnikiem CCC Polkowice będzie Bellona Kayseri Basketbol. Do oddalonego o ponad 3200 km miasta mistrzynie Polski wyruszyły już w poniedziałek rano, kilkanaście godzin po zwycięstwie nad Wisłą Kraków.

Spotkanie z ekipą z Kayseri będzie należało do tych określanych mianem meczów o życie. Z ekipą prowadzoną przez trenera Ayhana Avci polkowiczanki przegrały w spotkaniu inauguracyjnym 59:64. Mecz był bardzo wyrównany i jego losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce spotkania. W Polkowicach spustoszenie pod koszem zrobiła Luca Ivanković i zatrzymanie jej będzie najtrudniejsze w rewanżowym starciu. Wynik środowego meczu będzie niezwykle ważny dla losów dalszej przygody Pomarańczowych z europucharem.

Początek spotkania w Kayseri o godzinie 16:00.