EuroCup Women: Ankara zdobyta!

18

GRUDNIA, 2019

CCC Polkowice rozbiło na wyjeździe turecki Botas 75:56. 30 punktów dla Pomarańczowych zdobyła Artemis Spanou.

Potyczek z polskimi drużynami turecki Botas nie będzie wspominał dobrze. Po Gdyni i Gorzowie Wielkopolskim zespół z Ankary trafił na ekipę z Polkowic. Bez swoich liderek, z którymi pożegnano się kilka tygodni temu, drużyna ze stolicy Turcji nie miała wystarczających argumentów, aby przeciwstawić się mistrzyniom Polski.

CCC Polkowice od początku spotkania przejęło inicjatywę na parkiecie. Podopieczne trenera Marosa Kovacika były skuteczniejsze, szybsze i lepiej wykorzystywały błędy rywalek. Bardzo dobre zawody rozegrała Artemis Spanou, która zdobyła 30 punktów. W drugiej kwarcie Pomarańczowe straciły zaledwie 5 punktów, a na przerwę schodziły z dwudziestopunktowym prowadzeniem. Sytuacja po przerwie nie uległa zmianie. Polkowiczanki grały konsekwentnie i pewnie szły po zwycięstwo. Mistrzynie Polski po jednostronnym meczu pokonały Botas SK 75:56.

W ostatnim w 2019 roku meczu CCC Polkowice zagra w Łodzi. W niedzielę, 22 grudnia przeciwnikiem Pomarańczowych w 12. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet będzie CosinusMed Widzew. Rewanżowe starcie z Botas SK zaplanowano na 8 stycznia.

Punkty dla CCC Polkowice: Artemis Spanou 30, Denesha Stallworth 18, Ana Maria Filip 11, Danielle Robinson 5, Weronika Gajda 4, Julia Tyszkiewicz 3, Miljana Bojović 2, Monika Naczk 2.

Punkty dla Botas SK: Frida Eldebrink 20, Melis Gulcan 12, Busra Akbas 8, Cansu Kuksal 5, Hatice Pelin Gulcelik 5, Marina Bas 4, Quantira Hollingsworth 2.