EuroCup: Walczymy do końca!

GRUDNIA, 2021

Polkowiczanki zagrają o być albo nie być w rozgrywkach EuroCup Women. W drugim meczu z Kangoeroes Basket będą musiały odrobić trzynastopunktową stratę.

W pierwszym starciu w belgijskim Mechelen Pomarańczowe przegrały 70:83. To jednak nie zamyka im drogi do Round of 16. Rywalizacja w pierwszej rundzie play-off rozgrywana jest na zasadzie dwumeczu, więc aby przejść do kolejnego etapu polkowiczanki muszą wygrać minimum czternastoma punktami. Nie będzie to proste zadanie.

Drużyna z Belgii to zespół pełen zawodniczek z utalentowanego pokolenia belgijskiej młodzieży wzmocniona trzema graczami zagranicznymi. Średnia wieku tego zespołu to zaledwie 22 lata. Młodzież udowodniła, że niestraszny im jest zwycięzca grupy A. Kangoeroes już wcześniej, w rywalizacji w grupie przysporzyło wiele problemów nawet ubiegłorocznemu triumfatorowi EuroCup Women z Walencji. Zawodniczki trenera Karola Kowalewskiego nie mają nic do stracenia. W drugim starciu koszykarki BC Polkowice muszą pokazać charakter i doświadczenie. Uskrzydlone zwycięstwem nad mistrzem Polski Arką Gdynia w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet chcą na tej fali awansować do grona szesnastu najlepszych drużyn EuroCup Women. Największym wyzwaniem dla polkowickiej defensywy będzie upilnowanie Ziomary Morrison, która w Belgi zdobyła dla swojego zespołu 30 punktów i dołożyła 15 zbiórek.

Mecz z Kangoeroes Basket odbędzie się w środę, 22 grudnia o godzinie 19:00. Sprzedaż biletów będzie prowadzona 2 godziny przed meczem (ceny: 12 zł normalny, 6 zł ulgowy). Podczas meczu trwać będzie zbiórka dla podopiecznych Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS. Schronisko przyjmie najpotrzebniejsze produkty:

– karmę w puszkach (np. Dolina Noteci, Animonda Brit, Maxi Natural),
– suchą karmę (np. Brit, Acana, Josera),
– żwirek dla kotów (betonitowy, kukurydziany),
– zabawki, legowiska,
– chemia gospodarcza (Frosh, Domestos, ręczniki papierowe),
– ciepłe koce, ręczniki, kołdry (bez pierza),
– podkłady higieniczne dla kociąt i szczeniąt

Transmisja meczu: LINK