EuroCup: W Orenburgu o awans do 1/8

STYCZNIA, 2022

Koszykarki BC Polkowice muszą obronić trzypunktową zaliczkę z pierwszego meczu.

Już 20 stycznia o 15:00 czasu w Polsce podopieczne trenera Karola Kowalewskiego zmierzą się w drugim starciu z BC Nadezhda. W pierwszym meczu Pomarańczowe pokonały rosyjski zespół 75:72. Zaliczka punktowa nie jest wysoka i droga do awansu jest jeszcze daleka.

Obie drużyny w miniony weekend rozegrały spotkania lig krajowych. Polkowiczanki rozbiły w derbach Dolnego Śląska wrocławską Ślęzę (85:48). Z Polkowic prosto do Syktyvkar poleciały zawodniczki Nadezhdy. Przegrały z Niką, obecnym klubem Raisy Musiny (byłej zawodniczki polkowickiej drużyny), 66:79. To trzecia porażka z rzędu rywalek Pomarańczowych. Mające dobrą passę BC Polkowice czeka starcie na trudnym terenie i wiele zadań do wykonania podczas tej rywalizacji.  Największe wyzwanie dla defensywy BC Polkowice to zatrzymanie Markeishy Gatling, Natishy Hiedeman i Adoary Elonu. W Polkowicach dobre zawody rozegrały także Elizaveta Komarova i Viktoriia Medvedeva.

Siły w starciu o Round of 8 są wyrównane. Ostatni mecz pokazał, że oba zespoły są zdeterminowane na drodze tegorocznego EuroCup Women. Zwycięzca dwumeczu zagra z triumfatorem potyczki Valencia Basket – Orman Genclik.

Transmisja z Orenburga będzie dostępna na kanale YouTube FIBA: link.