EuroCup: W Mechelen o pierwsze zwycięstwo w play-off

GRUDNIA, 2021

BC Polkowice rozpoczyna walkę o Round of 16. Pierwsze starcie stoczą na parkiecie Kangoeroes Basket.

Polkowiczanki awans do pierwszej rundy play-off zapewniły sobie wygrywając grupę A z bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki. Z rozstawienia w rankingu Pomarańczowe trafiły na drużynę z Mechelen, miasta oddalonego 30 km od Brukseli. Tam zmierzą się z zespołem, w którym drzemie talent  belgijskich graczy młodego pokolenia.

Młodość i talent

Najlepszą strzelczynią Kangurów na parkietach EuroCup jest Ivana Katanić. 22-letnia Serbka zdobywa średnio 14,3 pkt. w meczu. Tuż za nią plasuje się Laure Resimont, która jest przedstawicielką młodego pokolenia graczy z Belgii. Drużyna z Mechelen jest zespołem bardzo młodym. Ich średnia wieku to zaledwie 22 lata. Nie są drużyną bardzo ofensywną (zdobywają średnio 61,3 pkt. w meczu). Do play-off EuroCup Women zespół awansował z bilansem 3 zwycięstw i 3 porażek. W lidze belgijskiej radzą sobie bardzo dobrze, mając na koncie tylko jedną porażkę z Castors Braine (zespołem znanym w Polkowicach z rywalizacji w Eurolidze).

Organizacja gry kluczem do zwycięstwa

Polkowiczanki chcąc awansować do kolejnej rundy muszą do meczu podejść z dużą koncentracją i odpowiedzialnością za indywidualne zadania. Muszą pokazać swoje doświadczenie i organizację gry, które w starciu z młodym zespołem powinny odegrać kluczową rolę. Do składu BC Polkowice po kontuzji powróciła Klaudia Gertchen.

Pierwsze starcie rundy play-ff odbędzie się w hali w Mechelen o godzinie 20:30 w środę 15 grudnia. Transmisja meczu będzie dostępna na oficjalnym kanale FIBA na YouTube: LINK. Rewanż w Polkowicach zaplanowano na 22 grudnia (godz. 19:00)